banner84

Türkdoğan'dan sağduyuya davet

MHP İlçe Başkanı Türkdoğan, Alanya'da bazı menfaat gruplarının okulların gelişmesine engel olduğunu belirterek, "Bu okullar hepimizin çocuklarının, geleceğimizin teminatının yetiştirileceği okullar. Bu okullar ile alakalı lütfen kimse bu işleri hukuk mecrasına taşımasın, dava açmasın" dedi.

Türkdoğan'dan sağduyuya davet

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bugün Hamit Özçelik İlk ve Orta Okulu’nu ziyaret etti. Öğetmenlerin, Öğretmenler Günü’nü kutlayan Türkdoğan, karanfil dağıttı. Türkdoğan, “Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere edebiyata intikal etmiş tüm öğretmenlerimizin, şehit öğretmenlerimizin rahmet ve minnetle bu anlamlı günlerini kutluyoruz. Yine bugün geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve çocuklarımızın yetiştirilmesi hususunda büyük bir emek ve gayret sarf eden eğitim ordumuzun neferleri olan bütün öğretmenlerimizin de öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

SAĞDUYULU OLMAYA DAVET ETTİ
Bazı menfaat gruplarının Hamit Özçelik İlk ve Ortaokulu’yla uğraştığını belirten Türkdoğan, vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti. Konuya ilişkin açıklama yapan Türkdoğan, “Alanya’mızdaki okullarımızın tamamına yakını hayırseverler tarafından yaptırıldı. Alanya bir devletimize yük olmadan okullarını, camilerini yaptırdıkları ve devletle milleti buluşturarak devletinin yükünü çektikleri önemli bir hayırsever şehridir. Neziha Soydan Ticaret Meslek Lisesi’nde olduğu gibi bu okulumuzda da maalesef bir takım menfaat sağlamak isteyenler tarafından geçmiş döneme ait arsası, arazisi, hissesi olan vatandaşlarımıza devletimize, Milli Eğitim Bakanlığımıza karşı dava açtırmak suretiyle para almaya dönük bir takım çalışmalar yapılmakta. Alanya’daki bütün vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya davet ediyorum. Bu okullar hepimizin çocuklarının, geleceğimizin teminatının yetiştirileceği okullar. Bu okullar ile alakalı lütfen kimse bu işleri hukuk mecrasına taşımasın, dava açmasın. Netice itibariyle gelecekte herkesin çocuğu gelip bu okullarda okuyacak, eğitim görecek. Devletimizin asli vazifelerinden bir tanesi olan eğitim-öğretim hususunda özellikle vatandaşlarımızın ellerini taşın altına koymasını ve bu çıkar, menfaat gruplarına alet olmamalarını istiyorum. Alanya’mızın bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da hayırseverlerin yaşadığı bir şehir olarak anılmasını temenni ediyorum” diye konuştu. -Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107