banner84

Türkiye'de bir ilk

Büyükşehir Belediyesi, 909 muhtarın talep, şikayet ve önerilerini daha hızlı değerlendirmek amacıyla Muhtar Bilgilendirme Merkezi (MUBİM) kurdu. Türkiye'de ilk kez uygulanacak sistem sayesinde muhtarlar hizmet birimlerine gitmeden telefon, faks, dilekçe, SMS ve e-mail yoluyla isteklerini işleme koyup, sonucunu öğrenebilecek.

Türkiye'de bir ilk
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya'da muhtarlarla biraraya geldi. Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Türel, kurdukları MUBİM sistemiyle artık muhtarların mahallelerdeki sorunları, Büyükşehir Belediyesi'ne gelerek iletmesine gerek kalmadığını söyledi. Muhtarların isteklerini artık cep telefonu, faks, internet veya telefonlarıyla bildireceğini belirten Başkan Türel, "Muhtarlar Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bundan sonra sadece çay içmeye ve sohbet etmeye gelecek. Hizmet birimine gelmeden sorunlarınızı ileteceksiniz ve neticesini cep telefonlarınıza bildireceğiz. Geri dönüşleri de bizzat ben takip edeceğim" dedi. 
TELEFONA SİNYAL DÜŞECEK
SİSTEMİN kurulma aşamasında olduğunu dile getiren Başkan Türel, "Her muhtarımızın talebi bizzat cep telefonumda, benim takibimde olacak. Sonuçlanan istekler yeşil sinyal, süreci devam edenlerde turuncu sinyal, yapılamayanlarda ise kırmızı sinyal anında sizlerle beraber benim telefonuma da düşecek" diye konuştu. 
TÜRKİYE'DE BİR İLK
FEN İşleri Daire Başkan Vekili Hasan Hüseyin Sülü ise bu sistemin, 909 muhtarın web tabanlı sisteme erişimini sağlayacak bir proje olduğunu söyledi. Sistemin şuanda manuel olarak çalıştığını kaydeden Sülü şöyle dedi: "Sizden gelen bilgileri süzüyoruz. Telefon, faks, dilekçe, SMS ve e-mail yoluyla bize gelen bilgiler hangi daireyi ilgilendiriyorsa anında onların ekranına düşürüyoruz. Müdürler, daire başkanları, gelen müdür yardımcıları ve başkan Türel de görüyor. Kullanıcılarımız sistemimize internetten erişecek. Sizlere bir de 2 günlük eğitim vereceğiz. Türkiye'de bir ilk olarak hizmetinize sunacağız"
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157