banner129

'Türkiye'de huzur istiyoruz'

Alanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu adına açıklama yapan Konsey Başkanı Nurhan Özcan, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

'Türkiye'de huzur istiyoruz'

Özcan, "Ülkemiz birliğini, beraberliğini istemeyen içeride ve dışarıdan gelen şer odakları işledikleri cinayetler ile kirli oyunlarına Türkiye halkını aletmek istemektedirler. Önce Şanlıurfa Suruç’ta 32 gencimizin yaşamına sebep olan saldırının ardından Adıyaman’da bir Uzman Onbaşımız haince şehit edildi. Son olarak Şanlıurfa’da iki polisimiz şehit edilerek yaşadığımız acılara bir yenisini eklendi. Binlerce yıllık kardeşliğin adresi Anadolu topraklarında acılarını birlikte paylaşmış, birlikte gülmüş, birlikte ağlamış ve birlikte omuz omuza bağımsızlık mücadelesi vermiş bir ulus olarak bugün her zamankinden daha fazla birbirimizi kucaklamamız gerektiğini düşünüyoruz. Türkiye Kent Konseyleri paydaşları olan ve yerelden başlayan huzur ve güvenin tüm ülkemizde hakim olmasını isteyen biz platform üyeleri yerel demokrasi mücadelimizi ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve kardeşliği içinde vereceğimizi kamuoyuna duyurmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın hain ve karanlık oyunlara alet olmamak için daha hassas ve anlayışlı davranarak bu oyunu bozacağına olan inancımız sonsuzdur.

Bu kanlı senaryonun masum çocuklarının ailelerine başsağlığı dilerken kaybettiğimiz canlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 18:27
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107