banner84

Türkler'de turizme darbe

Alanya’da 15 Mayıs itibariyle başlayan inşaat yasağını hiçe sayan bir firma, Türkler Mahallesi'nde bulunan 5 yıldızlı bir otelin turist kaybetmesine neden oluyor

Türkler'de turizme darbe

(Sabiha Tatlıyer)- Turistik yörelerde sürdürülen inşaat faaliyetlerinin ses, görüntü ve çevre kirliliğine yol açarak otel rezervasyonlarının iptaline kadar ulaşan olumsuzluklar yaratması nedeniyle bakanlığın bünyesinde alınan kararlara uymayan inşaat firmaları Alanya turizmine darbe vuruyor. Alanya'nın Türkler Mahallesi'nde birçok oteli barındıran arazide yapılan inşaat çalışmaları, 5 yıldızlı otellerin müşteri kaybetmesine sebep oluyor. Yasağa  rağmen inşaat firmasının kaçak bir şekilde faaliyetlerine devam etmesi nedeniyle, bir otel 240 odasını kapatmak zorunda kaldı. Otel yetkilileri, bu yapılanın turizme darbe olduğuna vurgu yaparak acil çözüm istedi.
YASAĞI BİLE BİLE DEVAM EDİYOR
Ayrıca turistik yörelerdeki İnşaat Yasağı, inşaatı tamamen durdurmak amaçlı olmayıp sadece bakanlıkça belirlenen tarihler arasında yakın çevresinde konaklama yapılan inşaatlarda ve uygun görülen mahallelerde gürültü, çirkin görünüm, çevreyi kirletme gibi kötü etkisi olan türdeki ağır nakliyat, hafriyat ve harçlı inşaat faaliyetleri için ilgili Valilik yetkileri dahilinde uygulanıyor. Bunun dışında izinsiz devam eden her yapı kaçak olarak sayılıyor. Bu kapsamda otel yetkilileri  inşaatın devam etmesinin turizm için uygunsuz olduğunu bile bile ekiplerin hiçbir müdahalede bulunmadığını, inşaat firmasının da inatla bu yasağı hiçe saydığını ve çalışmaları sürdürdüğünü dile getirerek serzenişte bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169