banner165

Türkler'deki pazar yeri sorunu çözüldü

Türkler Mahallesi’nde yaşanan pazar yeri sorununa çözüm bulmak için Kaymakamlık toplantı salonunda Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven Başkanlığında bir toplantı yapıldı

 Türkler'deki pazar yeri sorunu çözüldü
Kaymakam Tanrıseven toplantıda yaptığı açıklamada , bu tür sorunların ancak uzlaşı yol ile çözülebileceğini belirterek, Alanya Belediyesinin ve Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörlüğünün kurulacak pazar yeri konusunda uzlaşması gerektiğini söyledi. Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ’ın alanda inceleme yapmasına karar verildiğini ve  karara herkesin riayet etmesi gerektiğini taşkınlığı ve huzursuzluğa meydan vermeden asayiş ve güven içerisinde sorunun Alanya’ ya yakışır bir şekilde çözüleceğini belirterek,  “Kimsenin bu sorundan zarar görmesini, üzülmesini istemiyoruz. Alınan Kararlara herkes uyacak” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ise geçtiğimiz hafta Pazar kurulan yerin  UKOM. tarafından da uygun görülmediğini belirterek, geçen yıllarda pazar kurulan yere yada Alanya Belediyesince gösterilip UKOM. tarafından kabul edilecek bir yer olması gerektiğini söyledi. Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Kula’da çözüm arayışlarının devam ettiğini kaydetti.
Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıya Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya Belediye Başkan Yrd. Mehmet Kula, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Alper Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü M.Ömür Saka, Esnaf odası Bşk. Nuri Demir, Pazarcılar Odası Bşk. Hasan Yiğit ve diğer yetkililer katıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2015, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169