banner129

'Türküm demek suç sayılır oldu'

Alanya Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Osman Gülmez, '18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü' nedeniyle bir mesaj yayınladı

'Türküm demek suç sayılır oldu'
 Başkan Osman Gülmez 'in mesajı şöyle: "Dedem Çanakkale geçilmez! diyerek kükreyen, Dumlupınar’da coşan, Sakarya’da sel olup akan. Sarıkamış’ta etten kale olan ve bu cennet vatanın her bir köşesinde nakış nakış iz bırakan kahraman Türk ırkından sadece birisi.
Dedem Biliyorum; Onlarda imkân sende İman vardı. En büyük silahın olan İmanınla onları yenmeyi başardın. İslam’ın nefes aldığı ve Dünya’nın kalbi olan Anadolu’ya göz dikenlerin gözünü çelik parmaklarınla çıkardın. O mübarek topraklara atılan her isyancı mermiyi iman dolu göğsünde kırıp parçaladın. Yok denecek kadar az bir cephaneye aldırış etmeden silahına süngü takıp düşman üstüne korkusuzca yürüdün hem de biraz sonra şehadet şerbetini içeceğini bile bile. Osmanlı devletinin tarihe karışacağını ve dört yüz elli yıllık Kostantiniye hasretinin sona ereceğini düşünen Bizans kalıntılarının bütün hayallerini Çanakkale Boğazının soğuk sularına gömmeyi başardın dedem!
Dede, sen benim bitmeyen ve bitmeyecek bir destanımsın. Biliyorum ki seni bu mektubumda anlatmaya kalksam ne benim ilmim yetecek nede senin kahramanlıklarının sınırı görünecek. ''Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın''diyerek senin ne kadar büyük olduğunu vurgulamış M. Akif. Onun için sen rahat uyu dede. Bizlere ve bizden sonraki nesiller bıraktığın bu cennet vatanı son nefer, son nefes, son damla kana kadar muhafaza edeceğimize namusumuz ve şerefimiz üzerine and içtik. Sözümüzden dönersek gök girsin kızıl çıksın!
Allah'tan niyazım o dur ki mahşer günü İslam sancağı ve fahr-i kâinatın sancağının gölgesinde bu mektubu sana okumaktır. Belki o zaman sana olan sevgimi anlatmış olurum seni ve isimsiz binlerce dedemi hep rahmet, minnet ve şükranla anacağım. Ruhunuz şad olsun."
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107