banner84

TÜRSAB'ta sular durulmuyor

ALTSO’da düzenlenen TÜRSAB’ın ve TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya'nın da katıldığı sertifika töreninde Bilal Korkmaz ile istifa eden üyeler arasındaki gerginlik damga vurdu.

TÜRSAB'ta sular durulmuyor

-Engin ANAK

-Burcu MUTLU

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonu'nda TÜRSAB’ın düzenlediği Enformasyon Memurluğu Sınavı sertifika töreni düzenlendi. Törende sınavda başarılı olanlara sertifikaları verildi fakat törene kürsüden başlayan gerginlikler damga vurdu.

KÜRSÜDEN ELEŞTİRDİ

Açılış konuşmasını yapan TÜRSAB Alanya BTK Başkanı Bilal Korkmaz istifa eden yönetim kurulu üyelerine eleştirilerde bulundu. Kürsüden uzun süre eleştiren Başkan Korkmaz’ın hedefinde ise Yönetim kurulundan istifa eden Kerim Yılmaz ile Tolga Yıldırım oldu. Korkmaz, "İnsanlar her yönetimden istifa edebilir buna saygı duyarım. TÜRSAB Başkanlığı falan öyle çok gözde bir şey değil, ben yıllarca yaptım. Seçilsem ne seçilmesem ne olur. Bunların önemi yok. Burada insanlara TÜRSAB Başkanlığı bir şey vermez, insanlar TÜRSAB'a bir şey verir. Gazetelerde TÜRSAB'ın dağıldığı yazıldı. Aslında dağılan TÜRSAB değil. Tolga Yıldırım bizim seçim öncesi, üye listemize giren bir isim. Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine. Zaten yönetimde değil, yedek listemizde. Adam zaten yönetimde değil" dedi.

ELEŞTİRİLERİ GERİ ÇEKMEDİ

Konuşmanın tansiyonu yükseldiği sırada ise Kerim Yılmaz kürsüdeki Bilal Korkmaz’a seslenerek ‘Bu tür ithamlarda bulunmayın cevap hakkı doğuyor’ diye seslendi. Eleştiri oklarını geri çekmeyen Korkmaz, TÜRSAB Alanya’nın bir seçim havasına büründüğü fakat öyle bir seçim takviminin olmadığı söyledi. Korkmaz, "Daha seçiminde ne tarihi belli ne haftası belli ne günü belli ama bir seçim havası yaratılmaya çalışılıyor. Saygı duyarım yönetim ne zaman uygun görürse seçim yaparız. Aday oluruz kazanan arkadaşımızın da elini sıkarız. Onlar bizim kardeşlerimiz. Biz hiçbir zaman büyüklerimize saygıyı da küçüklerimize sevgiyi de unutmayız. Esas mesele budur. Vefa çok önemlidir, adamlık önemlidir. Mühim olan bu" diye konuştu. Ardından kürsüye çıkan Firuz Bağlıkaya ise seçim olacağını açıkladı.

‘İSTİFA ETTİĞİM İÇİN SANIRIM BANA KAFAYI TAKTI’

Sertifika töreninde bir süre sonra salonu terk eden Kerim Yılmaz ise bugün Posta TV’ye açıklamalarda bulundu. İstifa konusunun Bilal Korkmaz tarafından çarpıtıldığını belirten Kerim Yılmaz, asıl istifa sebebinin Alanya Postası Gazetesi’nin de manşetten duyurduğu Bilal Korkmaz’ın plajdaki kaçak konteyneri olduğunu söyledi.

Yılmaz, “Biliyorsunuz ben Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda 8’inci komite Başkanlığı yapıyorum, acentelerden sorumluyum. Acenteleri ilgilendirdiği için bu konu, tüm üyelerimize sertifika töreni yapacağımızı, TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın Alanya’ya geleceğini duyurduk ve hazirunda bulunduk. Gelen protokolümüzü karşıladık, çok da güzel bir açılış oldu. Mevcut TÜRSAB BTK başkanı Bilal bey kürsüye çıkınca bir seçim havasına mı girdi anlayamadım, agresifleşti. Biz bu agresif tutumları tasvip etmiyoruz. Biz Alanya'nın önde gelenleri, değerleri olarak gördüğümüz insanların küçük hareketlere girip, basit oyunlarla üzerimize gelmesini tasvip etmiyoruz. Orada bize istifa ettiğimizden dolayı biraz kafayı taktı sanırım.

Biliyorsunuz tabii ki seçimler yaklaştı. İstifa etme şeklimi orada farklı yansıttı. Benim istifa etme sebebimi herkes biliyor, Alanya kamuoyu biliyor. Ben şunu söylüyorum, Alanya'nın zararına olacak hiçbir şeyi kabul etmiyorum, zararlı olacak en ufak şeyin karşısında dururum. Biz Alanya'yı korumakla mükellefiz. Çünkü bu şehri biz çocuklarımıza teslim edeceğiz” diye konuştu.

‘TÜRSAB HAKKINDA SERZENİŞLER DUYDUĞUM ZAMAN BAŞKANA BUNU İLETTİĞİMDE AGRESİFLEŞTİ BENDE İSTİFA ETTİM’

 Yılmaz, Alanya Kleopatra Plajı’nda mavi bayrak olduğunu ve bu bayrağın herkes tarafından korunması gerektiğini vurgularken, Bilal Korkmaz’ın bu barağa, Alanya’ya zarar vermeye çalıştığını söyledi. Yılmaz, “Bu mavi bayrak Alanya'nın geçmiş belediye başkanları Cengiz abimin, Hasan abimin emekleri, mevcut belediye başkanımızın ve bizlerin korumakla mükellef olduğu bir bayrak. Alanya Kleopatra Plajı, dünyanın en güzel plajlarından birisi. Ben dedim ki ‘Sayın Başkan sen bu Alanya Kleopatra Plajı’na bu konteyneri koyuyorsun, bak şehrin mavi bayrağını riski atıyorsun. Bu konteyner kaçak. Bunu buraya koyma’ dedim. ‘Ben de ekmek yiyeceğim’ gibi bir şeyler söyledi. Başkan o zaman tabi konteyneri koydu. Daha sonra bu basına yansıdı, manşet oldu, Alanya gazetelerinden birinde ‘TÜRSAB başkanının yaptığı yanlışa, Belediye Başkanı müdahale etti’ gibi bir başlık atıldı. Tabii o dönemde turizmci arkadaş gruplarımız arasında bize serzenişler başladı. Çok sevdiğimiz değerli ağabeylerimiz, Alanya'nın önemli turizmcilerinden ‘TÜRSAB güvenilirliğini yitiriyor’ gibi ‘TÜRSAB güveni kaybetti’ gibi serzenişler duyduk. Ben de yine bir yönetim kurulunda bunu gündeme getirdim, başkan orada yine agresifleşti, ben de istifa dilekçemi verdim çıktım” şeklinde konuştu.

Toplantıdaki konuşmalara cevap vermek istemediğini ama Bilal Korkmaz’ın üzerine geldiğini için cevap hakkının doğduğunu söyleyen Yılmaz, “Ben de orada protokolün önünde, genel başkanımız, misafirimiz gelmiş, devlet erkanının önünde tartışmaya girmemek için cevap vermedim. Bütün meslektaşlarım da bunu gördü ve cevap vermediğim için daha sonra bana teşekkür ettiler” dedi.

‘GENEL BAŞKAN BİLAL BAŞKANI YALANLADI’

TÜRSAB BTK Alanya’da seçim olmayacağını iddia eden Bilal Korkmaz’a karşın TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya seçimin Ekim ayının ortasında seçim yapılacağını duyurdu. Genel başkan Bağlıkaya’nın Bilal Korkmaz’ı yalanladığının altını çizen Yılmaz, “Orada Bilal başkan bütün herkese ‘Seçim yok, Kasımoğlu Kerim seçim atmosferine girdi’ gibi bir şeyler söyledin. Zaten akabinde genel başkan çıktı Bilal Korkmaz'ı yalanladı. Seçimin Ekim’in ortasında yapılacağını söyledi. İnsanlar alkışladı ve benim daha fazla bir şey söylememe gerek kalmadı, genel başkanımız Sayın Filiz Bağlıackaya gerekeni konuştu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107