banner84

Turuncu Bayrak için son bir hafta

Alanya Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, başvuru yapamayan işletmelere hatırlatmada bulunularak, müracaatlar için son bir haftanın kaldığına dikkat çekildi

Turuncu Bayrak için son bir hafta

 Okurcalar’dan Demirtaş’a kadar verdiği hizmetin hijyenik kalitesini Turuncu Bayrak ile belgelendirmek isteyen işletmelere, 16.05.2014 tarihine kadar Alanya  Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne dilekçe ya da mail yolu ile  müracaat etmeleri gerektiği hatırlatıldı.

18 Haziran 2004 tarihli Alanya Belediye Meclisi toplantısında, restaurant, bar, yiyecek ve içecek işletmelerinin daha hijyenik çalışmalarını teşvik etmek amacıyla hijyen kurallarına dikkat eden işletmelerin ödüllendirilmesi için Turuncu Bayrak Hijyenik İşletme Bayrağı verilmesi kararlaştırılmıştı. Bu yıl turuncu bayrak yarışması şuişletme grupları için düzenlenecek: Restaurant, pastane, ekmek fırını, pasta imalathanesi, dondurma imalathanesi, yufka imalathanesi, yemek fabrikası, kasap, okul kantini, kreşler ve bayan kuaförleri.
Müracaat sonrası denetim ve takipler Alanya Belediyesi Gıda Mühendislerinin kontrolü neticesinde işletmelerin hijyenik kriterleri sağlayıp sağlamadığına bakılarak, turuncu bayrak almaya hak kazanan işletmeler belirlenecek. Turuncu Bayrak Yarışması, gönüllülük esasına dayalı ve müracaat eden işletmeler içinde yapılan bir organizasyon.
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2014, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157