banner165

Uçsansu'da çöp yığınları temizlendi

Toroslar'ın zirvesinde doğan, Uçansu Şelalesi'nde geçtiğimiz günlerde karşılaşılan çöp yığını manzaralarının Alanya Posta Medya tarafından gözler önüne serilmesinin ardından Ağaçlandırma Adına Çalışma Derneği alarma geçildi

Gündoğmuş’un Kayabükü Mahallesi sınırları içerisinde, Toroslar'ın zirveleri Geyik ve Akdağ'ın eriyen karlarının oluşturduğu Uçansu Şelalesi'nde geçtiğimiz günlerde meydana gelen çöp yığınları ile dolu manzara doğa dostu vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanmıştı. Alanya Posta Medya'nın da gündeme getirdiği konuya Ağaçlandırma Adına Çalışma Derneği duyarsız kalmayarak bölgede temizlik çalışması gerçekleştirdi. 

PIRIL PIRIL OLDU

Dernek başkanı Habip Şanlı çalışmaların tamamlandığını söyleyrek, " Bölgeyi temizledik. Dere yatağına doğru inmemiz gerekiyordu ama coğrafi şartlar pek müsaade etmedi. Bölgeyi temizledik pırıl pırıl oldu. İnşallah buldukları gibi bırakırlar. Biz görevimizi tamamladık. İnşallah buldukları gibi bırakırlar. Attığınız her çöp için bir insan eğilmek zorunda kalıyor. Bu bir hak, hukuk, vebaldir. İnancımız, törelerimiz, ahlakımız, geleneğimiz temizliği emrediyor. Lütfen kurumlara bağlamayalalım. Hepimiz önce bu göreve kendimizden başlayalım. Dernek olarak bölgemizde çalışmalara devam ediyoruz.Yanımızda olan bütün insanların yanında olmaya çalışıyoruz" dedi.

DUYARLILIK ÇAĞRISI

Dernek üyeleri insanların yanlarında poşet getirmeleri ve çöpleri doğaya bırakmamaları gerektiğini söyleyerek, " Eğer yerel belediyeler oraya çöp konteynırı koymuşsa oraya götürüp koyalım. Lütfen duyarlı olalım, bu dünya bizim, kirletmeyelim. Lütfen doğamızı temiz bırakalım. Bu manzaraya çöplerimizi atmayalım" mesajı verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169