banner84

Ulaşımda sorunlar masada

**

Ulaşımda sorunlar masada
 ALANYA Şoförler Odası tarafından organize edilen ve taksicileri ilgilendiren toplantı Keyf-i Ala Restaurant'ta gerçekleştirildi. Toplantıya Antalya Büyükşehir Beleidyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, Ulaşım Daire Başkanı Hülya Atalay, İlçeler Daire Başkanı Ahmet Cilavdaroğlu, Ulaşım Komisyonu Başkanı ve Meclis üyesi Ramazan Etli, uzmanlar, Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ, Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya ve Alanya’da faaliyet gösteren 54 taksi durağının başkanları katıldı.
8 YÖNETMELİK HAZIRLADIK
ŞOFÖRLER Odası Başkanı Al Akkaya yaptığı açılış konuşmasında Alanya’da 875’i duraklı 8’i duraksız toplam 883 taksinin faaliyet gösterdiğini belirterek en büyük sorunlarının kaçaklar, free servisler ve denetimsizlik olduğunu söyledi. 
Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin ise, bugüne kadar 8 yönetmelik hazırladıklarını bunların altısının meclisten geçtiğini belirterek, “Taksilerle ilgili yönetmelik tamamlandı“ dedi. 
TAKSİCİLER SORUNLARINI ANLATTI
Erçin, Antalya ve ilçelerinde sağlıklı bir sistem kurmak için çalıştıklarını belirterek, her yerde aynı sistemin uygulanacağını ifade etti. Fiyat farklılıklarının ortadan kalkacağını dile getiren Erçin, renta carlar için de bir yönetmelik hazırlanacağını sözlerine ekledi. Ulaşım Daire Başkanı Hülya Atalay ise konuşmasında taksiler için hazırlanan yönetmelik hakkında bilgiler verdi. Toplantının sonunda ise taksiciler sorunlarını gelen heyete iletti. 
"SİSTEMDEN HERKES MEMNUN OLACAK"
TOPLANTININ kapanış konuşmasını yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ise, hem taksiler hem de halk otobüsleri konusunda oluşturulacak sistem konusunda çalıştıklarını belirterek, "Sorunları yerinde tespit ve yapılacak uygulamalarda sıkıntı olmaması için konunun muhataplarını Alanya’ya sürekli çağırıyoruz. Herkesin memnun olacağı bir sistemi hayata geçirmek istiyoruz" dedi. 
Antalya Büyükşehir Belediyesi Heyeti toplantı sonrası Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak’ı da makamında ziyaret etti. Yapılacak düzenlemeler ve minibüsçülerin talepleri konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107