banner84

Üniversitenin geçici Rektörü Kurtcephe oldu

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin geçici süreyle rektörlüğüne atanan ve halen Akdeniz Üniversitesi Rektörü olan Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’yi tebrik etti

Üniversitenin geçici Rektörü Kurtcephe oldu

20 bin öğrenci hedefiyle yola çıktıkları Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin bir süreliğine de olsa Rektörlüğünü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe gibi tecrübeli bir ismin üstlenmesini büyük memnuniyetle karşıladıklarını işaret eden Şahin, Kurtcephe ile yaptığı görüşmede kendisine başarılar dilerken oda olarak bu konuda ellerini taşın altına koymaya devam edeceklerini dile getirdi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Şahin sözlerini şöyle sürdürdü, “Göreve geldiğimiz 2013 Haziran ayından bu yana hedeflerimize çok kısa sürede varmış olmanın mutluluğu içindeyiz. Biz Ankara Ofisimizi açtığımızda Alanya-Gazipaşa Havalimanı, Akdağ, Golf Merkezleri ve Devlet Üniversitesi konularında girişimlerde bulunma sözü vermiştik. Bu konularda yoğun mesai harcadık, harcamaya da devam edeceğiz. En başından söylediğimiz üzere eğitim de bizim olmaz ise olmaz hedeflerimiz arasında. Gerek Odamız bünyesinde yaptığımız eğitimler, gerekse ilçemiz yükseköğreniminin gelişimi için yaptığımız çalışmalar devam edecek. Bizler özellikle durgun geçen kış döneminde şehrimize asgari 380 Milyon TL gelir sağlayacak üniversite projesine büyük önem veriyoruz. Onlarca yıl sonunda üniversite hayalimizin gerçekleşmesi nedeniyle duyduğumuz memnuniyeti kelimelerle anlatmamız mümkün değil. Ancak bu hayali gerçekleştiren Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Prof Dr Ahmet Davutoğlu ve bölgemizin gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere emeği geçen tüm kişi ve kurumlara şükranlarımızı sunarım.” dedi.
ALTSO’NUN DESTEĞİ ÇOK BÜYÜK
Kurucu Rektör atanana kadar bu görevini sürdürecek olan Prof Dr İsrafil Kurtcephe de kendisini tebrik eden Şahin’e bugüne kadar yükseköğrenime verdiği katkılar nedeniyle teşekkür etti. Kurtcephe, Mehmet Şahin başkanlığındaki ALTSO’nun bir yandan mevcut okullara desteğini sürdürdüğünü bir yandan da 2016 Yılına yetiştirilmesi planlanan ALTSO Turizm Meslek Lisesi’nin inşaatını üstlendiğini hatırlattı. Şahin’in ve Alanya kamuoyunun desteğiyle Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ni en kısa sürede başarı sıralamasında yukarılara taşıyacaklarını belirten Kurtcephe, “Alanya’yı güzel günler bekliyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2015, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107