banner84

Uyanıklara eczacılardan çözüm

Piyasada dezenfektanların ve maskelerin bulunmadığını söyleyen Eczacı Serdar Noyan “Eczacılar olarak dezenfektan üretip vatandaşlarımıza normal fiyattan satmayı düşünüyoruz” diye konuştu. 

Uyanıklara eczacılardan çözüm

-Alkın BİRİCİK
Corona virüsünün dünyayı sarmasının ardından, dezenfektan ve maskelere olan talep gün geçtikçe artmaya başladı. Türkiye'de de geçtiğimiz günlerde bir vatandaş da corona virüsü tespit edildi. Bu haberi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklaması ile de dezenfektanlara ve maskelere yönelindi.  
'MASKE PEŞİNDE KOŞUYORLAR'
Eczacı Serdar Noyan, bu sebeple piyasada maske ve dezenfektan bulmanın zorlaştığını ifade etti. Noyan, “Şu anda corona virüsünün Türkiye’de tespit edilmesi ile başlayan bu süreçte herkes panik halinde dezenfektan ve maske peşinde koşuyor. Ancak şu anda bunlar piyasada gerçekten bulunmuyor. Fakat şunu söyleyelim alınması gereken önlemler belli. Bunuda sağlık bakanlığı duyuruyor. Kendimizi korumak için ellerimizi sık sık yıkamamız, insanlarla temastan kaçınmamız yeterli olacaktır. Onun için şu anda başka herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur diye düşünüyorum" dedi.
UYANIKLARA ECZACILAR DARBE VURACAK
Böyle bir durumda krizi fırsata çevirmek her dönem olan bir şey. Yıllar önce başka olaylarda yaşadık bu karaborsa olayını. Önemli olan bunları tespit edip üzerine gitmektir. Şu an şöyle bir durum var dezenfektanlar piyasada yok. Biz de eczacılar olarak dezenfektan üretelim ve biz bunu vatandaşlarımıza normal fiyatlardan verelim diye çalışıyoruz. Konu insan sağlığı ise bizimde üzerimize düşen bu görevi yapmamız gerekir diye düşünüyoruz” diye bilgi verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107