banner84

Uzaklar yakın oluyor

Geçen hafta doğu bölgesinde yedi mahalleyi ziyaret eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, dün de Alanya’nın en uzak mahallesi olan merkeze 60 kilometre uzaklıktaki Karapınar ile Gözüküçüklü Mahallesini ziyaret etti.

Uzaklar yakın oluyor

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, göreve geldiği günden bu yana devam ettirdiği mahalle gezilerini bugün de Karapınar ve Gözüküçüklü Mahallesi’nde sürdürdü.

HİZMET  ŞANTİYESİ KURULDU

Mahalle muhtarları ve vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Belediye Başkanı Yücel, mahallenin sorunlarını dinledi. Karapınar ve Gözüküçüklü Mahallesi’nde coşkuyla karşılanan Başkan Yücel, vatandaşlara, yaylalara ve kırsal mahallelere daha hızlı hizmet götürebilmek için Sarımut’ta kurulan şantiye ve yapılacak hizmetler hakkında bilgi verdi.

YAYLA YOLLARI AÇILIYOR

Bir yıllık süre içeresinde belediyenin yeni birimler ve kadrolarla güçlendirildiğini belirten Başkan Yücel, “Artık gerek araç gerekse personel olarak her noktaya ulaşabilecek gücümüz var. Sadece uzak mahallelerimize ve yaylalarımıza hizmet götürebilmek için Sarımut mevkiinde Kırsal Hizmetler Müdürlüğüm tarafından şantiye kuruldu. Yayla kültürü bizim geleneğimizde önemli bir yere sahip. Bunun bilincinde olarak mahallelerimize hizmet kadar yaylalarımıza da hizmet götürmeyi hedefliyoruz. Sarmut’taki şantiyemizde 25 personel ile iş makineleri burada görev yapıyor. Şu an kış aylarında kapanan yolların açılması için çalışmalarımız başladı. Sarımut’taki şantiyeden hem hızlı hizmet verebileceğiz hem de çalışmaları daha sağlıklı bir şeklide takip edebileceğiz.” dedi.

HİZMET İÇİN YAPIYORUZ

Karapınar ve Gözüküçüklü Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yücel, uzak mahallelere ve yayalara hizmet noktasında yapılan çalışmaları anlattı. Mahalle gezilerini seçim kaygısıyla yapmadığını dile getiren Başkan Yücel, “Seçimden önce sizleri ziyaret ettik. O ziyaretimizde tekrar geleceğimizin sözünü vermiştik. Bu yüzden sizlere verdiğimiz sözün gereği olarak; sorunlarınızı yerinde görmek ve dinlemek için buradayız. Bu ziyaretlerimizi belirli aralıklarla devam ettireceğiz.” dedi.

İLK DEFA BİR BELEDİYE BAŞKANI  ZİYARET ETTİ

Belediyenin yaptığı hizmetler için Başkan Yücel’e teşekkür eden Karapınar Muhtarı Kadir Güneş, “İlk defa bir belediye başkanı bizim mahallemize geldi. Bugün bizim için çok önemli bir gün. Daha önceleri biz kimseye ulaşamıyorduk. Şimdi Başkanımız bizim ayağımıza geldi. Muhtar olarak ne zaman başkanımızı ziyaret etsek bizi geri çevirmedi. Bütün sorunlarımızı çözdü. Kendilerine ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 00:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107