banner165

Vaka durumu stabil

Alanya’da Ramazan Bayramı’nın geçmesinin ardından vaka durumu hakkında açıklama yapan Aldemir, vaka sayılarının artmadığını belirterek yeniden aşı çağrısında bulundu.

Vaka durumu stabil

(Sabiha TATLIYER )- Alanya’da Ramazan Bayramı sonrasında ve okullardaki vaka sayıları merak konusu oldu. Bunun üzerine Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir Alanya Posta Medya ekibine vaka durumu hakkında değerlendirme yaptı. Aldemir, “Vaka sayılarımızda bayramdan sonra bir artış gözlemlemedik ancak mutlaka hala Covid olan hastalarımız oluyor” ifadelerini kullandı.
“OKULLARDA NEREDEYSE VAKA ÇIKMIYOR”
Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir, “ Vaka sayımız iyi şuan. Bundan aşılamanın oldukça olumlu bir artısı var öncelikle 60 yaş üzeri vatandaşlarımız olmak üzere aşı hakkı gelen herkesin devamlı aşısını olma çağrısını sürdürüyoruz. Aşının önemi büyük. En kalabalık ortamlardan biri olan okullara gelirsek eğer öğrencilerimizdeki vaka sayıları oldukça minimal seviyede. Neredeyse vaka çıkmıyor diyebiliriz. Bayram sonrası çok bir vaka artışı beklemiyoruz çünkü bu bayramımız çok kalabalık geçmediğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169