banner165

Vakaların yüzde 50’si pozitif çıkıyor

Alanya’da hızla artan vakaların ardından vatandaşlar hastanelerin yolunu tutuyor. Alanya Posta Medya ekibinin araştırmalarına göre testlerdeki pozitif vaka sayısı yüzde 50 oranında.

Vakaların yüzde 50’si pozitif çıkıyor

Alanya İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre geçtiğimiz haftalara oranla vakalarda azalma başladı. Ancak yine de tedbirin elden bırakılmaması ise en önemli konulardan bir tanesi. Alanya Posta Medya ekibine açıklamalarda bulunan İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir, vakalarda geçtiğimiz haftalara oranla azalma yaşandığını ancak buna rağmen yoğun bakımda yatan hastaların olduğunu belirterek aşılamanın önemine dikkat çekti. Aldemir, “Vaka artış hızımızda yavaşlama olmakla birlikte, hastanede ve yoğun bakımlarda maalesef hala yatan hastalarımız var” dedi.
‘SAĞLIK İÇİN AŞI ÖNEMLİ’
Aldemir sözlerine şu şekilde devam etti; “Vaka artış hızımızda yavaşlama olmakla birlikte, hastanede ve yoğun bakımlarda maalesef hala yatan hastalarımız var. Hastanelerde test olmaya gelen vatandaşların yüzde 50’si pozitif çıkıyor. Kişisel tedbirlerimize ve aşımızı olmaya özen gösterelim. 9 günlük bayram tatili süresince covid hastalığına yakalanma hızında yaşanan artışların ardından Sağlık Bakanlığı tarafından 12 yaş üstü vatandaşlara tekrar aşı hakkı tanımlandı. Ve bu kapsamda aşılamanın artmasıyla birlikte hastalığın yayılması ise yavaşlamaya başladı. O yüzden aşılamanın önemi oldukça büyük. Vatandaşlarımız mutlaka aşılarını yaptırmalı” ifadelerini kullandı. -Sabiha TATLIYER
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169