banner165

Vali Yazıcı Alanya'da muhtarlarla buluştu

Vali Ersin Yazıcı, Alanya Muhtarlarıyla Buluşma Toplantısı’na katıldı. Toplantıda bölgenin sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Vali Yazıcı Alanya'da muhtarlarla buluştu

Alanya’da 102 muhtarın katılımıyla Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi’nde düzenlenen muhtarlar toplantısına, Vali Ersin Yazıcı, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ilçe kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Siz Vatandaşı Temsil Ediyorsunuz

Muhtarların insanlara hizmet etmek için seçilen kişiler olduklarını belirten Vali Yazıcı; “Şu an karşımda halk tarafından seçilmiş muhtarlarım var. Halkımız sizleri seçerken, sen benim mahallemi temsil edebilirsin, sen benim ihtiyaçlarımı, dertlerimi sırtına alıp çözüm için yollara düşebilirsin diye düşünerek sizleri seçiyorlar. Lütfen onları mahcup etmeyin. Halkımız, devlet ile köprü görevi gören sizlere çok güveniyor. Siz bu güveni boşa çıkartmayın.” şeklinde konuştu.

Omuzlarınızda Ağır Bir Yük Var

Seçilerek muhtarlık görevine gelmenin ayrı bir onur ve şeref olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı; “İnsanlığa hizmet etmek kadar güzel bir şey yok. Biliyorum ki bu onurlu ve şerefli iş sizin omuzlarınıza ağır bir yük yüklüyor. Vatandaşımız sizi; yol, köprü, park, eğitim ve güvenlik gibi aklınıza gelebilecek her konuda yardımcı olmanız için seçiyor. Seçtiğim muhtar, isteklerimin çözümü için gayret edecek biri olsun istiyor. Bu yüzden omuzlarınızda çok ağır bir yük var. Ben inanıyorum ve biliyorum ki tüm muhtarlarım bu sorumluluğun bilincinde olarak hareket ediyor.” dedi.

Onlar Bizim Baş Tacımız

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çok güçlü bir devlet olduğunu bu yüzden fakruzaruret içinde bulunan herkese yardım eli uzatılması gerektiğine vurgu yapan Vali Yazıcı; “Fakruzaruret içerisinde bulunan, muhtaç olan insanlara, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin şefkat elini uzatması gerektiğini asla unutmayın. Biz büyük bir devletiz, büyük bir milletiz garibana her zaman sahip çıkmışızdır. Dolayısıyla eğer mahallenizde fakruzaruret içerisinde olupta; Kaymakamlık, Aile ve Sosyal Hizmetler, belediye gibi, bu tür insanlara yardım eden kurum ve kuruluşlara bildirmiyorsanız bunun bütün

vebalini size yüklüyorum. Sizden ricam şudur, mahallenizde ki yaşlı ve bakıma muhtaç insanları belli periyodlarla ziyaret ederek, onlardan haberdar olun. Ben 30 yıllık mülki amirim, mesleğin ilk yıllarında çok yardım edemiyorduk ama son 15-20 yıldır her türlü yardımı yapabiliyoruz. Eğer Alanya’nın herhangi bir yerinde birileri aç ve açıktaysa gerçekten çok zor durumdaysa siz sorumlusunuz. Bu konu önemli bir konudur. Onlar bizim baş tacımızdır.” şeklinde konuştu.

Muhtarların işlerinin, ihtiyaçlarını ilgili kurumlara bildirdikten sonra bitmediğini, talepleri konusunda ısrarcı olmaları gerektiğini vurgulayan Vali Yazıcı; “Siz mahalleniz adına gelip bir talepte bulundunuz ama olmadı. O işin peşini bırakmak yok. Israrla ve inatla takip edeceksiniz ama tabi ki nezaketi elden bırakmadan. Siz mahallenin dertlerini dertlenmek için seçildiniz ve bu süreçte de kimseye küsmeden yolunuza devam edeceksiniz.” ifadelerini kullandı.

Vali Ersin Yazıcı, konuşmasının ardından toplantıda bölgenin tüm sorunlarının tek tek masaya yatırılacağını belirterek, sözü muhtarlara verdi. Muhtarları tek tek dinleyen Vali Yazıcı gelen talep ve şikayetleri not aldı. Toplantı sonunda muhtarlar adına dikilen fidanlar için hazırlanan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından imzalanan sertifikalar muhtarlara verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169