banner84

Vali'den büfe savunması; 'Karar mevzuata uygun'

Antalya Valiliği, Alanya plajlarının Büyükşehir'e devredilmesine ilişkin mevzuata uygun olarak alındığını bildirdi.

Vali'den büfe savunması; 'Karar mevzuata uygun'

ALANYA plajlarının Büyükşehir'e devredilmesine ilişkin yaşanan tartışmalara açıklık getirmek amacıyla, yazılı bir açıklama yapan Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


Alanya'da toplam 41 adet büfenin protokolleri, 6360 sayılı Kanun uyarınca belde belediyelerinin tüzel kişiliklerinin kaldırılması nedeniyle Antalya Valiliği Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu’nun kararı ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına devredilmiştir.


PROTOKOLLE DEVREDİLDİ


Valilik Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonunun 04 Eylül 2015 tarihinde aldığı kararla 41 büfe protokolle Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelik’in 81. maddesinde yer alan; “Kıyı ve sahil şeritlerinde … onaylı imar planı hükümlerine uygun olarak düzenleme yapılması kaydıyla, sırasıyla bu alanların sınırı içinde bulunduğu büyükşehir belediyelerine, belediyelere veya mahalli idare birliklerine izin verilebilir.” hükmüne göre yasal bir zorunluluğa dayalı olarak alınmıştır.


"SİYASİ TARTIŞMANIN DIŞINDAYIZ"


Tamamen yürürlükteki mevzuata uygun olarak alınmış olan kararımızda herhangi bir subjektif değerlendirmenin yeri yoktur. Valiliğimiz her türlü siyasi tartışmanın dışında ve görevini kanunlar çerçevesinde yerine getirme konusunda titizlikle çalışmaktadır."

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2015, 11:01
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107