banner84

Valizini topluyor

Alanya Hamdullah Emin Paşa Vakfı Müdürü Bilal Erpolat, aynı zamanda Vakıf Başkanlığı görevini yürüten Kaymakam Hasan Tanrıseven'e, "Görevi bırakıyorum" dedi.

Valizini topluyor

DÖNEMİN Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir'in, İzmir Vali Yardımcılığı'na atanmasının ardından Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven'in gelişiyle Alanya'da taşlar yerinden oynamıştı. Hamdullah Emin Paşa Vakfı Müdürlüğü'nü yürüten Bilal Nurgül, Özdemir hakkındaki ortaya atılan iddialarla birlikte görevinden istifa etmişti. Alanya Belediyesi personeli olan Bilal Nurgül'ün istifasını kabul eden Kaymakam Tanrıseven, "Geçici olarak bizim iş ve işlemlerimizi yürütüyordu. Belediyede ki işleri yoğunlaştığından dolayı asli görevini yapmak istedi. Bizde anlayışla karşıladık. Yerine yeni görevlendirme yaptık.

"ARTIK BEN YOKUM"

TANRISEVEN, "Sadece Alanya Hamdullah Emin Paşa Vakfı Başkanının verdiği görevleri ve yazışmaları yapar. İcrai bir görevi yok. Vakfın karar organı da mütevelli heyetidir. Vakıfla ilgili temsili görevleri ise vakıf başkanı yapar" derken, Bilal Nurgül'ün yerine de hemşerisi olan Batmanlı Bilal Erpolat'ı getirmişti. Kaymakam Tanrıseven'in onayıyla Erpolat, 2014'ün Aralık ayından buyana Vakıf Müdürlüğü'nü yürütüyordu. Vakıfın arazilerini bilmemesi, vakıf tecrübesinin olmaması nedeni ile sorun yaşayan Erpolat, önceki gün Kaymakam Tanrıseven'in başkanlığında yapılan Vakıf Mütevelli Heyeti toplantısında, "Ben görevi bırakıyorum. Bu nedenle benim yerime de bir müdür ataması yapın. Sizlerin mağdur olmaması için yeni bir müdür atamasını yapıncaya kadar görevimi yürütürüm. İlk atamada görevimi bırakacağım. Dilekçemi de Kaymakam Bey'e sunuyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2015, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107