banner84

Vatan bekçileri Alanya'da anıldı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde şehit olan vatandaşlar için Alış Camisi'nde mevlit okutulurken, Alanya Garnizon Şehitliği de ziyaret edildi.

Vatan bekçileri Alanya'da anıldı

Darbe girişimi sırasında büyük mücadele vererek şehit olmuş vatandaşlarımız için öğle namazı öncesi Alış Camisi'nde mevlit programı düzenlendi. Öğle namazı öncesi okunan mevlidin ardından, 15 Temmuz şehitleri ve diğer tüm şehitler için dua edildi. Vatandaşların katıldığı mevlit programında, 15 Temmuz şehitleri için mevlit ve Kuran-ı Kerim okundu. Programa, ilçe Emniyet Müdürü Alper Avcı, AK Parti Alanya Belediye Meclis Grup Sözcüsü Mehmet Ali Kiriş ve çok sayıda vatandaş katıldı.
ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ
Tüm yurtta olduğu gibi Alanya'da da hain darbe girişimin 4'ncü yılında şehitlik ve şehit aileleri ziyaret edildi. Sosyal hizmetler müdürlüğü, jandarma ve polis, şehit yakınlarını evlerinde ziyaret etti. Garnizon şehitliğinde ise din görevlilerinin Kur'an-ı Kerim okumasının ardından müftü İhsan İlhan dua etti.  Şehit mezarlarına kırmızı- beyaz çelenkler ve kırmız güller bırakıldı. Şehitlik programına  Kaymakam Mustafa Harputlu, belediye başkanı Adem Murat Yücel, jandarma komutanı Albay Serkan Akbaba, Emniyet Müdürü Alper Avcı, Gençlik Ve Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, Sosyal Hizmetler Müdürü Ahmet Çelik ile şehit aileleri katıldı. Hain darbe girişiminde şehit olanlar ve tüm şehitler anıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2020, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107