banner84

Vatandaş canı pahasına köyünü kurtarıyor

Yangında topyekün mücadelesini sürdüren vatandaşlar, dişini tırnağına takıp köylerini kurtarmaya çalışıyor. Alanya Posta Medya ekibi, yangın alanına yakın bölgede vatandaşlara mikrofon uzattı

Vatandaş canı pahasına köyünü kurtarıyor

Gündoğmuş hudutlarında ormanlık alanda yangınlar sürüyor. Günlerdi süren bu yangınlar köylüleri tehdit etmeye devam ediyor. Orman köylüleri canları pahasına yangının daha da büyümesini önlemek için  elleriyle yangın mücadelesi veren vatandaşlar,genci yaşlısı, kadını erkeği demeden var gücüyle koşturuyor.

YARDIM ÇIĞLIĞI
Kimisinin yırtılmış ayakkabası, kimisinin paramparça olmuş tişörtü koydukları mücadeleyi gözler önüne seriyor. Canları pahasına köylerini kurtarmaya çalışan vatandaşlar ‘’adeta bizim köyümüzü kurtarın’’ diyerek yetkililere yardım çığlığında bulunuyor.

'KIRILDIK GİTTİ'
3 gündür yangın söndürmeye çalıştıklarını söyleyen Hüseyin Kılınç, "İnşallah söndürürüz bu yangını. 3 gündür ateş söndürmeye çalışıyoruz. Yok bize bakan eden. Kırıldık gitti burada" dedi. 

'KÖYLÜLER BU YANGINI SÖNDÜRÜRDÜ'
'Bize bıraksalardı bu yangını söndürmüştük' diyen Orhan Yazar, "Başkan Yücel'den, muhtarlarımızdan Allah razı olsun. Siyasetçilere hiçbir lafımız yok ama o yangını köylülere bıraksalardı yangını şimdiye kadar söndürürdük. Bize bırakmadılar. Bu kadar şiddetli değildi. Ayağıma kazık battı ama çalışmaya devam edeceğim" dedi.

'GECEMİZ GÜNDÜZÜMÜZ BELLİ DEĞİL'
Yangına karşı mücadele verdiklerini ve ellerinin parçalandığını söyleyn Ayşe Uslu, “Beş gecedir çalışıyoruz. Şu ellerimizin haline bir bakın. Kabardı hep. Gecemiz gündüzümüz belirsiz. Kurtarın bizim köyümüzü. Ağaçları keserek yangının önünü kesmeye çalışıyoruz. Bazı köyde yatan erkeklerin yapamadığı şeyi yapıyorum. Gecemiz, gündüzümüz belli değil" diye konuştu. 

'YAZIKLAR OLSUN'
Posta TV mikrofonuna konuşan ve ismini vermek istemeyen bir vatandaş ise, "Emin ol benim ecdadım olsaydı bu yangın söndürülürdü. Devletimizin bittiğinin göstergesi. Başka bir şey demeye gerek yok. 25-30 kilometreden geldi bu yangın. Devlet büyüklerinin inkar etmesi lazım bu vahim durum karşısında. Osmanlı’nın, Türk Milletinin tarihinde böyle bir rezalet görülmemiştir. Canlar gitti, mallar gitti. Ecdadı dünyada yaktılar. Yazıklar olsun diyorum başka bir şey demiyorum. Böyle mi olması lazım? Gücün yoksa vatandaşa ‘Buyurun halkım, devlet, millet yanıyor kurtaralım ‘ dese kim yardım etmez? Yasak, yasak yasak, kaç, kaç, kaç…. Böyle bir mantık olur mu? Vatandan kaçmakla kim kurtulmuş? Bizim ecdadımız göğsünü siper etmemiş mi her yerde her cephede? Yazıklar olsun diyorum başka bir şey demiyorum" dedi. -Özlem KAYGUSUZ-Özgür YILMAZ
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169