banner84

Vatandaş da 'DEMAŞ ticarileşsin' diyor

Damlataş Eğlence Merkezi'nin bulunduğu alan ticarileştrilmeli mi? Yoksa sosyal donatı alanı mı olmalı? Uzun süredir Antalya Büyükşehir ve Alanya Belediyesi'nin meclislerinde tartışılan bu konuyu, bölgede yaşayan vatandaşlara ve esnafa sorduk. 

Vatandaş da 'DEMAŞ ticarileşsin' diyor

Ekmel YILMAZ / Figen YAYLA
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Damlataş Eğlence Merkezi bölgesinin ticarileştirilerek belediyeye gelir kaynağı olması gerektiğini savunuyor. Alanyalılardan ise kendine güvenmelerini istiyor. Ancak muhalefet meclis oylamalarında karara red oyu kullanıyor. Peki bölgedeki esnaf ve vatandaşlar bu alanın nasıl değerlendirilmesini istiyor? Alanya Posta TV'ye konuşan vatandaşların çoğu alanın ticarileştirilmesinden yana olduklarını söyledi.
'KESİNLİKLE TİCARİ ALAN OLMALI' 
Sinan Erdoğan, "Kesinlikle ticari alan olmalı çünkü Alanya gibi turistik bir kentte Alanyum Alışveriş Merkezi'nin yetersiz kaldığını düşünüyorum. Seçimlerde yeniden Alanya Belediye Başkanı seçilen Adem Murat Yücel, Alanya'nın birçok yerine park ve sosyal alan çalışması yaptı, bu nedenle sosyal alanlarımızın yeterli olduğunu düşünüyorum" dedi.
'40-50 TANE DÜKKAN OLSA CANLILIK GELİR'  
Orhan Özbek, "Ticari alan olmasını isterim, çünkü her bakımdan daha iyi olur, buraya bir canlılık gelir, şuan da sahil de park var ama bir canlılık getirmiyor, hiç kimse yok, caddeler boş, ama bir ticari alan olsa mesela 40-50 tane dükkan olsa daha başka olur" dedi. 
'5 YILDIZLI OTEL OLSA ÇOK İYİ OLUR' 
Halit Yeniceer, "Ticari alan olursa biz esnaflar açısından daha iyi olur. Bazen esnaf arkadaşlarımız ile sohbet ettiğimizde DEMAŞ konusundan da sohbetimiz oluyor. Mesela DEMAŞ alanında 5 yıldızlı bir otel olsa ticari açıdan ve biz esnaflar açısından çok iyi olur" dedi.
'SOSYAL ALAN ÇOK AZ'  
Fuat Güner, "DEMAŞ alanının her zaman sosyal alan olmasından yanayım, çünkü Alanya'nın sosyal alanları çok az, daha fazla sosyal alanlara ihtiyacımız var" diye konuştu. 
'SOSYAL ALAN DEMEK ALANYA'YA KATKI DEMEK'  
Nezir Toprak, "Sosyal alan olması çok daha iyi olur, hem kendi vatandaşlarımız hemde turistler açısından Alanyamıza katkı anlamında çok etkisi olacağını düşünüyorum" dedi.
'BURADA 2000 KİŞİLİK OTEL OLSA ALANYA'YA ÇOK FAYDASI OLUR' 
Yakup Kara, "Bir esnaf olarak ticari alan olmasından yanayım çünkü buraya 1500-2000 kişilik bir otel yapsalar Alanya'ya çok faydalı olur, bu fikrimizi daha önce ki yönetime de bildirdik" dedi.
'İNSANLARIN SOSYAL YAŞANTIYA İHTİYAÇLARI VAR' 
Ömer Eser, "Sosyal alan olmamasından şikayet ediyoruz. Alanya'ya gelen misafirler de sosyal alan olmamasından şikayetçiler. Alanya'da ticari alanların yeteri kadar olduğunu düşünüyorum. Alanya'da daha çok sosyal alan olmalı, daha çok parklar, bahçeler, daha güzel mesire alanları olmalı. Alanya'ya gelen misafirlerimizin daha güzel vakit geçirebilecekleri yerler olmalı, insanların sosyal yaşantıya da ihtiyaçları var" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107