banner84

Vatandaş eskisi gibi istiyor

28 Temmuz tarihinde başlayan ve Alanya Bayır Mahallesi’nde de etkili olan yangın felaketinin yaraları sarılmaya devam ediliyor. Mahalle Muhtarı Mustafa Yılmaz, yanan evlerin yerine yenilerinin yapılması için müracaatların sona erdiğini aktarırken,” Mahalleli evlerini eskisi gibi istiyor” dedi.

Vatandaş eskisi gibi istiyor

Tüm Türkiye’yi derinden sarsan yangın felaketinin ardından Bayır Mahallesi’nde de yangının izleri silinmeye çalışılıyor. Yangınzedeler için yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bayır Mahallesi Muhtarı Mustafa Yılmaz, yangın bölgesinde çalışmalar hakkında son durumu aktardı.


HALK EVİNİ ESKİSİ GİBİ İSTİYOR
Bayır Mahallesi’nde evini kaybedenlerin başvurusunun sona erdiğini ileten Muhtar Yılmaz, Alanya Posta Medya'ya yaptığı açıklamada,”Dünden itibaren ev müracaatları bitti. AFAD yakında askıya çıkacak. 124 ev yandı. Yanan evlerin tamamına yakını için başvuru yapıldı. AFAD yapacak. Bayır halkı evlerinin yapısını, şeklini eskisi gibi istedi. Ev kaç katlıysa, altında ne varsa aynı şekilde teslim almak istediler” dedi.
HATLAR SIFIRDAN ÇEKİLECEK  
Bayır Mahallesi’nde vatandaşa elektrik jeneratörle veriliyordu. Muhtar Yılmaz, yapılan çalışmanın ardından hatların tamamen yenilenerek yeniden enerji verilmeye başlandığını kaydetti
ALANYA’DA KALIYORLAR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yangın bölgesinde tüm yapıların yıkıldığını aktaran Yılmaz, “ Bayır’da 36 konteynır var. Geri kalan halk Alanya'da kalıyorlar. Yanan meyve ağaçlarına yönelik yazışmalarsa sürüyor. Merkezde evler birbirine çok yakındı. Bu kapsamda da bazı plan değişiklikleri olacak” derken kalan molozların da Alanya Belediyesi tarafından kaldırıldığını belirtti. -Özlem KAYGUSUZ

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107