banner84

'Vatandaşın ayağına gidiyoruz'

Üç hafta önce başlattığı mahalle gezilerine, kaldığı yerden devam eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Hizmeti vatandaşın ayağına götürüyoruz, vatandaş bize değil biz vatandaşa gidiyoruz” dedi

'Vatandaşın ayağına gidiyoruz'
30 Mart Yerel Seçimlerinden sonra 6330 Sayılı Yasa ile Köy Tüzel Kişiliğini kaybederek mahalleye dönüşen ve Alanya Belediyesi’ne bağlanan 68 köyde başlatılan sorunları yerinde tespit ve yüz yüze görüşme ziyaretlerine dün Güzelbağ’la birlikte çevresindeki 7 mahallede devam edildi. Sabah 08.00’de başlayan temaslar akşam 18.00’da tamamlandı. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığındaki mahalle gezilerine Belediye Başkan Yardımcıları Adem Er, Mehmet Gülen, Meclis Üyeleri Abdullah Öztürk, Mehmet Kula, Planlama Müdürü, İmar İşleri Müdürü, Kültür Müdürü, Fen İşleri Müdürü, Tiyatro Müdürü, Park ve Bahçeler Müdürü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü, Kırsal Hizmetler Müdürü, Destek Hizmetleri Müdürü, Temizlik İşleri Müdürü, Veterinerlik, Sosyal Hizmetler ve Zabıta Müdürlüğünden oluşan ekip katıldı.
İLK DURAK BAYIRKOZAĞACI 
Bir plan dahilinde devam eden mahalle gezilerinin ilk durağı Bayırkozağacı Mahallesi oldu. Mahalle Muhtarı Ramazan Yazar tarafından karşılanan Alanya Belediyesi ekibi, cami bahçesinde vatandaşlarla ilk toplantısını yaptı ve istekleri not aldı. Belediye Başkan Yardımcısı Adem Er’in Alanya Belediye Hizmet Noktaları ilgili vatandaşları bilgilendirmesinin ardından Başkan Yücel, birim amirlerini tanıttı. “Ekibim adına sizlerle burada olmaktan mutluyum diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Yücel, “Daha önceki ziyaretlerimizde sizin derdiniz bizim derdimiz, sizin kaderiniz bizim kaderimiz demiştik. Şimdi tüm birim amirlerimizle sizin yanınızdayız. Amacımız sizlerle yüz yüze görüşerek bölgenin eksiklerini yerinde tespit etmek; istekleri öncelik sırasına göre planlamaktır. Belediyeye yaptığınız ziyarette ben yerimde olmasam da müdürlerimiz sizlerin sorunlarına çözüm bulacaktır. Onlar da sizlere hizmet etmekten çok mutlular” şeklinde konuştu. 
Avsallar, Payallar, Alanya Merkez ve Mahmutlar’dan oluşan 4 noktadan hizmet verildiğini anımsatan Yücel, Güzelbağ ve çevresindeki mahallelerin hizmet noktasının Payallar Hizmet Birimi olduğunu vurguladı. Başkan Yücel, Avsallar ve Payallar’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Gülen’i de vatandaşlarla tanıştırarak, herhangi bir sıkıntı karşısında, kendilerine daha yakın olan Payallar Hizmet Birimine ulaşarak hizmet alabileceklerini söyledi. 
YÜCEL, İSTEKLERİ TEK TEK NOT ALDI
Vatandaşlarla tek tek görüşen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vatandaşlara isteklerini sorarak not aldı. Yücel, evi yıkılmak üzere olan, sağlık hizmeti talebinde bulunan, çocuğu üniversiteyi kazanıp da bursa ihtiyacı olan, sosyal hizmet desteği isteyen vatandaşlara ellerinden gelen yardımı yapacaklarını söyledi.
HER MAHALLEDE HALK TOPLANTISI YAPILDI
Ziyaret edilen her mahallede muhtarların başkanlığında halk toplantısı yapıldı. Bayırkozağacı Mahallesi’nden sonra, Bayır Muhtarı Recep Şirin, Güzelbağ Muhtarı Mehmet Aygün, Burçaklar Muhtarı Mustafa Şengöz, Yenice Muhtarı Osman Görücüler, Gümüşgöze Muhtarı  Mahmut Yazgeç, Güney Muhtarı Tevfik Yılmaz ve Gözübüyük Mahalle Muhtarı Ramazan Yılmaz vatandaşları toplayarak Belediye Başkanı ve beraberindeki heyetle buluşturdu. Mahalleleri için benzer isteklerde bulunan muhtarlar genellikle köy meydanı, cami bahçesinde çevre düzenlemesi, çöp konteynırı,  yağmur nedeniyle bozulan yollarda tadilat, dere ıslahı, Burçaklar ve Gözübüyük mahalleri gibi birbirine yakın mahallerin ortak kullanabileceği düğün salonu, cami lojmanı, köy çeşmelerinin restorasyonu,  kapanan ilköğretim okullarının Milli Eğitimle görüşülerek sosyal alana dönüştürülmesini talep ettiler. 
ÖĞRENCİLERE HALI SAHA VE PARK SÖZÜ
Güzelbağ Ortaokulu Müdürü Sema Yokuş ve öğrenicilerle görüşen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, öğrencilere halı saha ve park sözü verdi. Güzelbağ’ın büyük bir mahalle olduğunu belirten Başkan Yücel, “Buraya daha sonra tekrar geleceğim. Sizlerin mutluluğu, sizlerin huzuru için bütün birim amirlerimizle birlikte buradayız” dedi. Okulun çevre düzenlemesi ile ilgi Okul Müdiresi Sema Yokuş’un talebine evet diyen Başkan Yücel, eğitime her zaman destek olmaya çalıştıklarını vurgulayarak bu yıl içinde eğitime 3 milyonun üzerinde harcama yaptıklarını belirtti. Yücel, “Bu bölge bizim bölgemiz, bu çocuklar bizim çocuklarımız görevimiz olmamasına rağmen eğitim kurumlarımıza her zaman destek olacağız” ifadelerini kullandı. 
YÜCEL, VATANDAŞLARA ORGANİZE SANAYİ İLE İLGİLİ FİKİRLERİNİ SORDU
Güzelbağ Mahallesi’nde kalabalık bir grup tarafından karşılanan Başkan Yücel, vatandaşlara Güzelbağ’a yapılması planlanan organize sanayi sitesi ile ilgili fikirlerini sordu. Başkan Yücel, Organize sanayinin büyük bir yatırım olduğu, sanayinin yapılmasıyla birlikte bölgede istihdam  ve ekonomik açıdan önemli gelişmelerin yaşanacağını  söyledi.
GÖZÜBÜYÜK MUHTARIN’DAN TEŞŞEKKÜR
Alanya Belediyesi gezisinin son durağı Gözübüyük’te, son temaslarını yapan belediye ekiplerine Mahalle Muhtarı Ramazan Yılmaz teşekkür etti. Saat 18.00’da cami bahçesinde yapılan halk toplantısında konuşan Muhtar Yılmaz, “Mahallemizde geçen hafta yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Makineler geldi işlerimizi tamamladı, sıkıntımızı giderdi. Belediye Başkanı Yücel ve ekibine minnettarım” dedi.
TARİHİ AYASOFYA TURİZME AÇILACAK
Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Bayır Mahallesi’ne yaptığı ziyarette, Muhtar Recep Şirin ve vatandaşlar mahalle sınırlarında bulunan Romalılardan kalma tarihi Ayasofya’nın (Colybrassos) turizme açılması için destek istediler. Başkan Yücel, Müze Müdürlüğü yetkilileri ile görüşülerek antik şehrin etrafının temizlenip turizm açılması için destek sözü verdi.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 18:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rasim KARA
Rasim KARA - 5 yıl Önce

30 mart seçimlerinde kazanan halk olmuş. tebrikler adem başkana

SIRADAKİ HABER

banner107