banner165

Vatandaşın tatil hayali suya düştü

Alanya’da Kurban Bayramı tatili hedefleyen vatandaşlar ekonomik sıkıntıdan dolayı tatil seçeneğini listeden çıkartmak zorunda kalıyor. Posta Medya mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, “Evimize zor gidiyoruz” dedi.

Vatandaşın tatil hayali suya düştü

Kurban Bayramına sayılı günler kala tatil heyecanı başladı, ancak vatandaşlar hayat pahalılığı nedeniyle plan yapamıyor. 2022 yılına zam furyası ile giren vatandaşlar için tatil neredeyse hayal oldu. Yüksek enflasyon problemi ve art arda gelen zamlar vatandaşın belini bükerken, vatandaşlar geçim derdine düştü. Alanya Posta Medya ekibine açıklamalarda bulunan vatandaşlar yaşanan ekonomik kriz sebebiyle geçim sıkıntısı çektiklerini bayram için kurbanlıklarını bile zor aldıklarını ve tatil yapamayacaklarını belirtti.
TATİL ARTIK LÜKS OLDU
Tatil planı kurduklarını ancak yaşanan ekonomik krizden dolayı çıkamayacaklarını belirten Sezai Doğu adlı vatandaş, “Bu bayramda tatil çıkmak istiyoruz ancak ne yazık ki şuanda böyle bir lüksümüz yok. Yaşanan ekonomik krizden dolayı böyle bir şansımız yok maalesef. Kurban bayramı da yaklaşıyor, kurbanlıklarımızı da aldık ama nasıl aldık Allah biliyor. Fiyatlar aşırı yüksek. Bu sene bize tatil yok” şeklinde konuştu.
‘EKONOMİK KRİZ KARŞISINDA TATİL İMKANSIZ’
Harun Arslan ise, “Bu bayramda ben ailemle tatile çıkamam çünkü ekonomik kriz çok fazla. Kurban bayramı da geldiği için kurbanlık alamız gerekiyordu aldık ama onlarda çok pahalı. Biz kurbanlarımızı aldık ama alamayan insanlar var. Allah yardımcımız olsun” dedi.
‘İNSAN YAŞATILMALI Kİ DEVLET YAŞASIN’
Abdurrahman Er Adlı vatandaş ise, “Hayat şartlarından dolayı bizler artık bayramı bile unutuyoruz. Tatil çıkamayız gitme imkanımız kesinlikle yok. Akşam evimize ekmeğimizi anca götürüyoruz. Onun dışında yapabileceğimiz bir şey yok. Turizm bölgesinde oturuyoruz denize bile gidemiyoruz. Asgari ücret ile zaten anca geçim sağlanıyor. Geçen yıl büyük tüp 140 TL’ idi şimdi ise 339 TL bu durumlar karşısında tatil planı yapmak zor mümkün değil” dedi. Kurbanlık fiyatlarını değerlendiren Er, “Biz artık evimize doğru düzgün tavuk bile alamıyoruz.  İnsan yaşatılmalı ki devlet yaşasın. Vatandaşa kulak vermiyorlar” ifadelerini kullandı.
‘ZATEN TATİL BELDESİNDEYİZ’
Yaşanan ekonomik kriz karşısından şaşırtıcı yanıtlar veren Furkan Aksoy ise, “Zaten tatil beldesinde oturuyoruz. Beş dakika içinde yaylaya çıkarsın üç dakika içinde denize gidersin. İnsanlar tatillerini burada da yapabilir” ifadelerini kullandı. -Sabiha TATLIYER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169