banner165

Vergi indirimine olumlu tepki

Asgari ücrete yapılan zammı değerlendiren iş insanları, asgari ücretteki verginin kaldırılmasının olumlu bir gelişme olduğunu ifade etti

Vergi indirimine olumlu tepki

(Özgür YILMAZ)- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2022 yılı asgari ücret miktarı sonrası Alanya'daki iş insanları değerlendirmede bulundu. 4 bin 250 TL olan asgari ücretinin makul bir artış olduğunu ifade eden iş insanları vergi yükünün kaldırılmasının da doğru bir hamle olduğunu belirtti. 
'İŞVERENE OLUMLU OLDU'
MÜSİAD üyesi iş insanlarının daha öncede personelin daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürmesi açısından 4 bin lira önerdiklerini ifade eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, “Yeni asgari ücretteki artış oranının geçtiğimiz yıla göre getireceği ilave maliyetin azaltılması için yapılan vergi indirimi işveren açısında olumlu oldu. Tüm paydaşların bir araya gelerek mutabakatla belirlenmiş olan yeni asgari ücretin değerli çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.
'HAKEDİLEN ARTIŞ'
Alanya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ALSİAD) Başkanı Ali Kamburoğlu, "Düne göre baktığımızda yüzde 50 iyi bir rakam. Mevcut ekonomi koşullarında hak edildi bu artış. Bundan sonraki enflasyon etkisinin sonucunu ise bilemiyorum belirsizlikten dolayı. Piyasalar bu hareketliliğe duruma alışamadı. Dövizdeki dalgalanmanın birkaç ay içinde duracağına inanıyorum. Esnaf yönünden bakınca ise aradaki verginin alınmaması bir avantaj oldu. İşveren açısından vergi indiriminden dolayı 18 işçide 1 işçi kazancı var. Hayırlı olsun işçi ve işverene” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2021, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169