banner129

Xperia'nın Erciyes'te temeli atıldı

Alanya'da bulunan Xperia otel zinciri, Erciyes'e taşındı. Xperia Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kayış, Türkiye’nin en büyük kayak oteli olacak olan Xperia Mountain Resort Otel’in temelini Erciyes’te attı.

Xperia'nın Erciyes'te temeli atıldı

Uzun yıllardır Alanya turizmine hizmet veren Serhat Kayış, Xperia Mountain Resort Otel’in temelini Erciyes’te attı. Projesini ödüllü Alanyalı mimar Adil Okur'un yaptığı otel, Türkiye’nin en büyük kayak oteli olacak. Temel atma töreninde konuşan Xperia Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kayış," Turizmin amacı yalnızca gezmek, çeşitli aktiviteler yapmak değil, aynı zamanda kültürel paylaşımında sağlanmasıdır. Türkiyemiz hem iklimi, hem tarihi dokusu,bulunduğu coğrafyası hem de kültürel zenginliği açısından dünyanın kuşkusuz en güzel ülkesidir. Bu ülke sadece yaz turizmiyle değil sahip olduğu emsalsiz dağlarıyla da aslında kış turizminin dünyadaki en yeni destinasyonu olmaya aday bir durum arzetmektedir. Şüphesiz bu sahada son yıllarda yıldızlaşan Erciyes, yerli ve yabancı operasyonlarıyla ülkemizin en önemli kış turizm merkezi  haline gelmiştir. Ayrıca Kayseri’nin kültürel zenginliğini ve Kapadokya’nın global marka değerini de hesaba kattığımızda burada tüm dünya insanlığı için cazibe merkezi olacak bir turizm bölgesi oluştuğunu görmek zor olmayacaktır.
'KIŞ TURİZMİ İÇİN MERKEZ HALİNE GELECEK'
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin “Hedefimiz 2023 yılında 75 Milyon turiste ev sahipliği yapmak” sözünden yola çıkarak bu eşsiz ülkemize katkıda bulunmayı emir telakki ettik ve Kayseri Erciyes’te ülkemizin en büyük dağ ve kış oteli olacak bu yatırımı yapmaya karar verdik. Erciyes'i, bir dünya markası yapma hayaliyle kendi döneminde bu yatırımları gerçekleştiren Sayın Mehmet Özhaseki Bakanımıza ve yatırımları tüm dünya insanlığının hizmetine sunmak için canla başla çalışan Memduh Büyükkılıç başkanımıza ve değerli çalışma arkadaşlarına bir turizmci olarak duyduğum minneti ifade etmek isterim. Kayseri’nin sanayisi ile, fabrikaları ile anadolunun endüstri merkezi haline gelişine hepimiz iftiharla tanıklık ettik. Kentimizin, bacasız sanayii diye tabir ettiğimiz turizm sektörünün aktifleşmesiyle çok kısa bir süre içerisinde dünya kış turizmi için de  oldukça önemli bir merkez haline geldiğine ve aynı zamanda yüksek irtifa spor kamp merkezi olarak da aranan bir marka olacağına inancımız tamdır. İnşallah, yakında başlanacak sıcak su sondajı neticesinde termal tesislerimizle ilgili de güzel haberleri duyacağız.
DÜNYA MARKASI OLACAK
33 yıldır bu sektörün içerisinde olan birisi olarak Özhaseki bakanımızın hayaline bu yatırımımızla bizler de ortak olduk. Bu süreçte ülkemize yurtdışından yüzbinlerce turist getiren operatörlerle gerçekleştirdiğim görüşmelerde de Erciyes’in çok kısa süre içerisinde bir dünya markası olacağına ve hayallerimize hic olmadigimiz kadar yakın olduğumuza inancım daha da perçinlendi. Son yıllarda Erciyes’in yapmış olduğu yurtdışı atağı çok önemli neticeler verdiği gibi önümüzdeki bir kaç senede beklemediğimiz bir yabancı turist akımına uğrayacağı ortadadır. Dolayısıyla diğer yatırımcılarımızı da bir an önce Erciyes’teki otellerini yapmaya davet ediyorum. Yüksek İrtifa Kampı da önümüzdeki dönemde Erciyes’e sporcu akımı oluşturacağı için dört mevsim turizme geçildiğinde hazırlıksız yakalanmamak maksadıyla Dağ’da otel sayımızı kesinlikle artırmamız gerektiği gün gibi aşikardır" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 11:31
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107