banner84

Yabancı misafirlerden Tanrıseven'e ziyaret

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Şükrü Mülazımoğlu Ortaokulu tarafından yürütülen “Kalbin Ritmi Hayatın Ritmi” Comenius Projesi kapsamında çeşitli Avrupa ülkelerinden gelen öğretmen ve öğrencileri makamında kabul etti

Yabancı misafirlerden Tanrıseven'e ziyaret
 Comenius Projesi hakkında Kaymakam Tanrıseven’e bilgi veren Şükrü Mülazımoğlu İlköğretim Okulu Müdürü  Mustafa Koç, ”Comenius Programı; öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturmayı, iş birliğini güçlendirmeyi, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerini amaçlamaktadır. Okul eğitiminde kaliteyi artırmayı ve Avrupa boyutunu güçlendirmeyi hedefleyen bir hayat boyu öğrenme programıdır. Proje kapsamında çocuklara kendi kültürümüzü ve geleneklerimizi öğretmenin yanı sıra, farklı kültürleri tanıma ve tanıtmayı amaçlıyoruz’’ dedi. Bu kapsamda İngiltere, İtalya, Estonya, Litvanya, Slovenya ve Polonya’dan 25 öğretim üyesi ve 23 öğrenci ile buluşulduğunu, şu anda 15 öğrencinin Alanya’da çeşitli ailelerin yanında konakladığını belitti. 
ALANYA’YA TEKRAR BEKLİYORUZ
Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven bu projenin Alanya’nın tanıtımına büyük  katkı sağlayacağını belirterek diğer okullarda da uygulanması ve yaygınlaşması gerektiğini söyledi. Çeşitli Avrupa ülkelerinden gelen konuk öğrenci ve öğretmenlerle bir süre İngilizce sohbet eden Tanrıseven, onlara Alanya’yı unutmamalarını, bol bol Alanya fotoğrafı çekmeleri tavsiyesinde bulundu. Tanrıseven konuklarını ve ailelerini Alanya’da tatil yapmaya davet etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Tanrıseven, daha sonra öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.  
Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Şükrü Mülazımoğlu Okul Müdürü Mustafa Koç, Proje Koordinatörü Hilmi Doğan’ da hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107