banner84

Yabancılar Meclisi'nde Alaeattinoğlu istifa etti

Alanya Yabancılar Meclisi Abdullah Karaoğlu başkanlığında toplandı. Toplantıya ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'de katıldı. Toplantıya Meclis sözcüsü Julia Alaettinoğlu'nun istifası damga vurdu.

Yabancılar Meclisi'nde Alaeattinoğlu istifa etti
 ALANYA Yabancılar Meclisi Alanya Belediyesi Toplantıya Salonunda toplantı. Toplantıya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve üyeler katıldı. Toplantıya ise meclisin sözcüsü uzun zamandır da mecliste görev alan Julia Alaettinoğlu'nun istifası damga vurdu.
FACEBOOK KRİZİ
YABANCILAR Meclisi sözcüsü Julia Alaettinoğlu toplantının başında söz aldı. Hazırlamış olduğu istifa dilekçesini Almanca, İngilizce ve Türkçe olarak okuyan Alaettinoğlu meclisin sorunlara çözüm bulamadığını ve üyelerin taleplerini göz önüne almadıkları gerekçesiyle istifa ettiğini söyledi ve toplantı bitmeden salonu terketti. Meclis Başkanı Abdullah Karaoğlu'da yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde Ankara ziyareti yaptıklarını, bu ziyaretten atılan fotoğrafın altına Alaettinoğlu'nun yorum yaptığını ve neden kendilerinin haberdar edilmedikleri ile ilgili sitemde bulunduğunu söyledi. Karaoğlu, "Burada bir aile ortamı var biz sizin için Ankara'ya gittik, yüz yüze yapılan görüşmelerin ardından Julia Hanım ile yollarımızı ayırdık" dedi. Julia Alaettinoğlu salonda bulunan konukların alkışları eşliğinde toplantıyı terketti.
MEHMET ŞAHİN YAPILANLARI ANLATTI
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin toplantıya katılarak Ankara çıkarması sırasında alınan kararlarla ilgi katılımcıları bilgilendirdi. Abdullah Karaoğlu ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'e kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekküt etti. Ankara'da Alanyalılar Ofisi olduğunu ve bu ofis sayesinde orada kendilerini evlerinde hissettiklerini söyleyerek, Mehmet Şahin'e minnettar olduklarını belirten Karaoğlu'nun konuşmasının ardından, Şahin söz aldı.
Ankara ziyareti sırasında Mevlüt Çavuşoğlu ve gerekli birimlerle görüşerek yerleşik yabancıların sorunlarına çözüm bulmak için uğraştıklarını belirten Şahin, mülk edinme ve ikametgah ile ilgili sorunları hallettiklerini vurguladı. Bundan sonra mülk edinen yabancıların emniyete giderek kısa bir işlemle kimlik numarası alabileceğini söyleyen Şahin, "bu meselelerin çözümünde bize en büyük desteği içimizden biri olan ve sizinle yakından ilgilenen Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu verdi" dedi. Şahin ALTSO'ya kayıtlı 9 bin'den fazla iş yeri olduğunu ve bunların 800 tanesinin yabancı sahiplerinin olduğunu belirtti ve sizde yapacağınız herhangi bir ticari işte bizimle irtibata geçebilirsiniz destek olmak boynumuzun borcu açıklamasını yaptı.
Daha sonra yabancıların sorularını yanıtlayan Mehmet Şahin, sorunlarını bildiren yabancıları tek tek dinledi ve notlar aldı. Şahin problemlerin en kısa sürede çözüleceğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107