banner84

Yardım eli köylere uzandı

Alanya merkezde ihtiyaç sahiplerini tepeden tırnağa giydiren Gönül Pınarı, köylerdeki ihtiyaç sahiplerine de umut ışığı olmaya devam ediyor

Yardım eli köylere uzandı
 2004 yılından buyana Alanya Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Gönül Pınarı, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi ile birlikte yürüttüğü köy tarama çalışmalarını sürdürüyor.
Bugüne kadar 52 köyü ziyaret eden birim görevlileri, köy muhtarları aracılığıyla belirlenen ihtiyaç sahiplerini tepeden tırnağa giydirmeye devam ediyor. Muhtarlar aracılığıyla yardım fişi ulaştırılan ihtiyaç sahipleri talep ettikleri giyim eşyalarını Gönül Pınarı Mağazası’ndan temin ediyorlar. 
ENGELLİ VE YAŞLILAR TESPİT EDİLİYOR
Yapılan köy tarama çalışmaları ile Gönül Pınarı görevlileri ihtiyaç sahiplerini belirlerken, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi görevlileri de köylerde bulunan engelli, yaşlı ve hasta vatandaşların tespitini yapıyor.  Engelli Park ve Yaşam Merkezi görevlileri, engelli ve yaşlı vatandaşların günlük yaşantılarında ihtiyaç duyacakları tekerlekli sandalye, koltuk değneği, hasta bezi gibi gereksinimlerini karşılıyor. 
Gönül Pınarı ile Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi görevlilerinin muhtarlar aracılığıyla belirledikleri ihtiyaç sahiplerine Ramazan Ayı’nda erzak yardımında da bulunacak.  
Gönül Pınarı Mağazası görevlisi Reyhan Şenol, gönüllü katkı sağlamak isteyenler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi kurduklarını belirterek, “Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi  birimi ile ortak yürüttüğümüz köy tarama çalışmalarıyla ihtiyaç sahibi, engelli ve hasta vatandaşlarımızı muhtarlar aracılığıyla tespit ederek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. İhtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bize destek veren hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.“ dedi. 
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157