banner84

Yasak başladı

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm Türkiye genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bayramı evde geçirecek olan vatandaşlar için ise merak konusu, yasak boyunca hangi işletmelerin açık olacağı. 

Yasak başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye genelinde Ramazan Bayramı boyunca sokağa çıkma yasağı ilan etti. Koronavirüs salgınından vatandaşların korunması için gerçekleştirilen yasakta merak edilen soru ise hangi işletmelerin açık olacağı. Alanya Postası Gazetesi okuyucuları için yasak boyunca açık ve kapalı olacak işletmeleri derledi.

SALI GECESİ SONA ERECEK
Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, sokağa çıkma yasağı hakkında detayları paylaşmıştı. Ardından İçişleri Bakanlığı da bayramdaki 4 günlük sokağa çıkma yasağı hakkında genelge yayınlandı. Buna göre Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı 81 ilde uygulanacak. Bugün itibariyle başlayan yasak, Salı gecesi yani bayramın 3. günü 26.05.2020 tarihinde saat 23.59'da sona erecek.

CUMARTESİ GÜNÜ 17.00'A KADAR AÇIK
Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

3 GÜN KAPALILAR
24.05.2020 Pazar, 25.05.2020 Pazartesi ve 26.05.2020 Salı günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler kapalı olacaktır.

FIRINLAR YASAK BOYUNCA AÇIK
Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak.

EVE SERVİS YAPILABİLECEK
Cumartesi,Pazar günleri ile Pazartesi, Salı günleri vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri sadece eve/adrese servis şeklinde satış yapabilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107