banner84

Yaşasın Cumhuriyet

Cumhuriyetin 92. yılı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı.

Yaşasın Cumhuriyet
Cumhuriyetin 92inci yılı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı. Atatürk Anıtı önündeki törene katılan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Ata’nın manevi huzurunda saygı duruşunda bulunarak çelenk koydu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yılı Alanya’da da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Törene CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Alanya Kaymakam Vekili Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, Garnizon Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, Emniyet Müdürü Ömür Saka, daire amirleri, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Çelenklerin anıta sunulmasının ardından tören İstiklal Marşı'nın okunması ile sona erdi. Törende, Alanya Kaymakam Vekili Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Garnizon Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba Ata’nın manevi huzurunda saygı duruşunda bulunarak çelenk koydu. 
Yarın, törenler Kaymakamlık Makamında saat 09.20 – 09.40 ‘da Kaymakam Vekili Dr. Hasan Tanrıseven tarafından tebriklerin kabul edilmesiyle devam edecek. Tebriklerin kabulünün ardından törenler, Rıhtım Şelale önünde sürecek. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yanı sıra şiir ve benzeri etkinliklerle Cumhuriyetin 92.inci yılı coşku içerisinde kutlanacak.
ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET
Atatürk anıtı önündeki törenin ardından öğrenciler Belediye Başkanı Adem Murat Yüceli ziyaret etti. Başkan Yücel ile bir süre sohbet eden öğrenciler,  başta eğitime ve Cumhuriyetin değerlerine gösterdiği hassasiyetler için Başkan Yücel’e teşekkür ettiler.
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 16:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107