banner84

Yaşlılar Haftası'nı kutladı

**

Yaşlılar Haftası'nı kutladı
Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Yaşılar Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda şunları söyledi: "Bizlerin yetişmesinde ve sahibi olduğumuz değerlerimizin kuşaktan kuşağa sağlıklı bir şekilde aktarılmasında büyük katkısı olan, geçmişle gelecek arasında köprüler kuran büyüklerimize duyduğumuz minnet duygusunun bir göstergesi olarak, 18-24 Mart tarihlerini “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak kutlamaktayız.
Her insan için, değişik manalar içeren yaşlılık, çok özel bir yaşam evresi ve herkes tarafından, saygı ve itibar görmenin arzu edildiği, minnet ve şükran duygularının en üst seviyede beklendiği hassas bir süreçtir. Millet olarak, değerlerimizin ve kültürümüzün taşıyıcıları, baş tacımız olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek en temel insani görevimizdir."
NEVRUZ MESAJI
 Nevruz Bayramı ndedniyle de bi mesaj yayınlayan Kaymakam Tanrıseven şöyle dedi: "21 Mart'ta Kuzey Yarım Küre kışın bahara dönüşüne şahitlik ederek yaza hazırlık sürecine girer. 21 Mart ile birlikte tabiatın tekrar canlanması gibi insanların ruhları da neşelenir ve gönüller yaşam sevinciyle dolar. 
Nevruz, yeni bir gün, yeni bir yılın başlangıcı olup karşılıklı sevgi ve saygının, birlik ve beraberliğin, kardeşlik ve dayanışmanın, hayata ve birbirimize yeni bir umutla sarılmanın sembolüdür.
Nevruz Bayramının huzur, güven ve esenlik içerisinde bir bayram coşkusu ile karşılanacağını temenni eder,   en içten ve kalbi duygularımla vatandaşlarımızın bayramını kutlarım."
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 18:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107