banner129

'Yatırımcının önündeki bürokrasiyi kaldıralım'

Makendoya'da konuşan Bakan Çavuşoğlu, "Türkiye'de olsun, Makedonya'da olsun yatırımın önündeki en büyük engel bürokrasidir. O yüzden bürokrasiyi azaltıcı adımları birlikte atmamız gerekiyor" dedi

'Yatırımcının önündeki bürokrasiyi kaldıralım'
Makedonya'da yeni hükümetin kurulmasından sonra ülkeyi ziyaret eden ilk Dışişleri Bakanı olan Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin en büyük firmalarının Makedonya'da yatırım yaptığını ve yapmaya devam edeceğini açıkladı. Bakan Çavuşoğlu, "Türkiye'de olsun, Makedonya'da olsun yatırımın önündeki en büyük engel bürokrasidir. O yüzden bürokrasiyi azaltıcı adımları birlikte atmamız gerekiyor. Zaten hukuki alt yapısını güçlendirmek için, yatırımların karşılıklı teşvik edilmesi ve korunması anlaşmalarımız, çifte vergilendirmenin önlenmesiyle ilgili anlaşmalarımız var. Bunları gerektiğinde güncelleriz. Hukuki alt yapımız var fakat bürokrasiyi azaltıp firmaların önünü açmamızda fayda var." 
"YATIRIM MİKTARI ARTABİLİR"
Çavuşoğlu, Türk firmaların Makedonya'daki yatırımlarının, ülkede istihdam sağladığına dikkati çekerek, "Biz iktidara geldikten sonra aldığımız tedbirlerle, bizden önce yılda ortalama 1 milyarlık yabancı doğrudan gelen küresel yatırım miktarını kriz öncesinde yılda 22 milyar dolara çıkardık. Şu anda da 16-17 milyar dolar civarında ki bu rakamı artırmak için adımlar da atıyoruz. Eminiz ki birlikte çalıştığımız zaman burada Türk firmalarının yatırım miktarını arttırırız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 17:56
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107