banner84

Yayalar çileden çıktı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından “Önce Yaya” projesi kapsamında Alanya’da Mola Kavşağı'ndaki yaya önceliğine sürücüler uyuyor mu? Alanya Posta Medya olarak vatandaşlara sorduk, alınan cevap ise şaşırtmadı. Sürücüler yaya önceliğine önem vermiyor.

Yayalar çileden çıktı

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri Alanya’da “Önce Yaya” projesi kapsamında bazı çalışmalar yapmıştı. Bu kapsamdan Alanya’daki sürücüler bu kurala uyuyor mu? Alanya Posta Medya olarak bu soruyu vatandaşlara sorduk. 
'SAYGISIZ SÜRÜCÜLER ÇOK FAZLA'
Ufuk Gülya, “Bazen saygı duymuyorlar, geçiyorlar. Baktığım zaman, ışık yandığı zaman ben duruyorum. Yayalara genelde yardımcı oluyorum ama bazen saygısız sürücüler çıkıyor, yapılmaması gereken bir davranış”  dedi.
'YAYAYA SAYGI YOK'
Ahmet Can Avcu, “Alanya’da yayaya saygı yok çünkü insanlar çok agresif, kimse bir birini düşünmüyor. Kendisini karşıdakinin yerine falan koymuyorlar, düşüncesizler çoğunlukla” ifadelerini kullandı.
'UYMUYORLAR'
Baran Buluş ise, “Genel olarak uymadıklarını söyleyebilirim, çoğu kez trafikte yaşıyoruz, üzerimize sürüyorlar, yaya geçitlerini hiç önemsemiyorlar. Biraz daha dikkatli olsalar iyi olur ama şuan pek önemsediklerini söyleyemem. Polisler tarafından yaya geçitlerinin  denetlendiğini hiç görmedim, şuan için denetlendiğini söyleyemem” açıklamasında bulundu. -Alkın BİRİCİK

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2020, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107