banner84

Yeni hizmet binasıyla ilgili tartışmalar sürüyor... 'Yol yakınken yanlıştan dönün'

Yeni yapılacak belediye hizmet binası projesinde ki yanlışların sıkıntısını ilerde Alanya halkının çekeceğini dile getiren Kural, "Yol yakınken yanlıştan dönün" dedi.

Yeni hizmet binasıyla ilgili tartışmalar sürüyor... 'Yol yakınken yanlıştan dönün'
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in 20 milyon lira kredi kullanarak yaptıracağı yeni hizmet binasıyla ilgili tartışmalar sürüyor. Alanya Postası Gazetesi Sahibi Mehmet Ali Gürses'in gazetede yayınlanan köşe yazısına yorum yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kural, yer seçimi ve binanın projesinde ki yanlıştan dönülmesi için Başkan Yücel'e çağrıda bulundu.


YER VE PROJE YANLIŞ
Kural, şunları söyledi;
"Yer seçimi ve binanın projesi konusunda biz CHP gurubu olarak eleştirilerimizi yaptık ama bunu  sadece Alanya Postası yazdı. İsterdik ki bu konuda söylediklerimiz tüm basınımız tarafından dikkate alınsın ve ortak bir kamuoyu oluşsun. Mecliste proje sunumu da yine bizim önerimizle yapıldı. Alanya'ya yapılacak belediye binası tüm Alanya halkınındır. Bu nedenle yer seçimi ve projesi mutlaka belli kesimler ile paylaşılmalı idi. En azından belediye meclisi ile. Yer seçimi yanlışlığı doğru proje ile kısmen giderilebilirdi. Oysa proje, yanlışlığa tuz biber ekmiş. Yaklaşık 250 personelin çalıştığı ve büyük çoğunluğunun araç sahibi olduğu Alanya Belediye binasında sadece 150 araçlık otopark ayrılmış. 
SIKINTIYI HALK ÇEKECEK
Sorumluluk tamamen mevcut yönetime ait ancak yanlışlıkların sıkıntısını Alanya halkı çekecek. Belediye yönetimini bu konuda yapılan eleştirilere kulak vermeye çağırıyoruz. Lütfen yol yakınken yanlıştan geri dönünüz. Bizim muhalefet anlayışımız iktidarın beyaz dediğine siyah demek değildir. Alanya'mıza yapılacak her doğru yatırımı destekler ve yapanı alkışlarız. Ancak yanlışları da sonuna kadar eleştiririz. Umarım belediye yönetimimiz de bu konudaki eleştirilerimizi değerlendirir ve yanlıştan döner.
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 17:45
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107