banner84

Yenialp uyardı

Bayramlık alışverişlerde azalma olduğunu dile getiren Alanya Bakkallar Odası Başkanı Velittin Yenialp, Ramazan Bayramı öncesi bayram şekeri tüketicilerini merdiven altı şekercilere karşı uyardı.

Yenialp uyardı

Ramazan Bayramına 3 gün kala bayram şekerleri tezgâhlarda ki yerini almaya başladı. Bu kapsamda Alanya Bakkallar Odası Başkanı Velittin Yenialp, Ramazan Bayramında merdiven altı üretim yapan işletmelerin insan sağlığını tehdit eder nitelikte şeker ürettiğine dikkat çekti. Yenialp, Bayramda yaşanacak 4 günlük yasak öncesinde vatandaşların bayram şekeri alışverişlerini bildikleri yerden yapmalarını ve merdiven altı üretimlerden uzak durmalarını söyledi.

“BAYRAMIMIZ BURUK GEÇECEK”
 Yenialp, “Bayram öncesi insanlarımız sokağa çıkma yasağı olacak mı olmayacak mı diye muallaktaydılar. Ama Cumhurbaşkanımızın da açıklaması üzerine ve İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile dükkanların kapalı olacağı belirtildi. Sadece arife gün 10.00-17.00’a kadar açık olacak bakkal ve marketler. Bundan dolayı da esnaflarımız çok fazla şeker almak istemediler. 

“KURBAN BAYRAMINDA DEĞERLENDİRİLECEK”
Alan esnaf arkadaşlarımızda ürünlerini önümüzde kurban bayramı var o bayramda değerlendirecek. Bu Ramazan bayramımız biraz buruk geçecek. Ama ilk önce sağlık diyoruz. İnşallah önümüzdeki bayram tam bayram havası yaşayacağız. Bu malların hızlı satıldığı dönemlerde dönemsel olarak da merdiven altı imalatlar da çoğalıyor. Günümüzde en çok neye rağbet varsa o satılıyor. İnsanlarımızdan isteğimiz ve ricamız kesinlikle bildikleri ve güvendikleri yerden alışveriş yapmaları” diye konuştu. - Alkın BİRİCİK

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107