banner84

YKS öğrencilerinin kafası karışık

Koronavirüs tedbirler kapsamında bugün TYT, yarın ise AYT ve YDT sınavına girecek adayların bir kısmı alınan önlemleri yeterli bulurken bir kısmı ise yeterli bulmadı. Alanya Posta Medya'ya konuşan adaylar heyecanlı olduklarını dile getirdi.

YKS öğrencilerinin kafası karışık

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bugün ve yarın yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na Alanya’da 73 binada 1096 salonda, 2310 görevli personel ile 18.093 öğrenci girecek. YKS öncesi sınav öğrencilerine mikrofon uzatan Alanya Posta Medya ekibi, güvenli ve sağlıklı bir ortamda sınava girmeleri için alınan önlemleri adayların yeterli bulup, bulmadığını sordu. Adayların bir kısmı 'devletin bizi riske atacağını düşünmüyorum' derken, bir kısmı ise 'önlemleri yeterli bulmuyorum' diye konuştu.

'TEDBİRLERİ YETERLİ BULUYORUM'
Sude Nur Kırcalı, “Devletin bu kadar çok kişinin gireceği bir sınavda bizi riske atacağını düşünmüyorum” dedi. Kırcalı, “Tedbirleri yeterli buluyorum çünkü devletin bu kadar çok kişinin gireceği sınavda bizi riske atacağını düşünmüyorum. Yıl boyu çok çalıştım heyecanlı değilim, zaten beklediğim bir sınavdı çabucak girip çıkmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

'PARAYA DAHA ÇOK ÖNEM VERİLİYOR'
Ahmet Görkem Gök ise, “Önlemleri yeterli bulmuyorum” diye konuştu. Gök, “Tedbirleri yeterli bulmuyorum çünkü ‘MSÜ’ sınavında vaka tespit edildi ve sınavın ertelenmesi hepimiz için daha iyi olurdu ama ertelemiyorlar turizm yüzünden, turizm de çalışacak insanlar lazım olduğu için, ülkemizde turizm de yabancılardan gelecek paraya daha çok önem veriliyor çok yanlış. Sınav için heyecan var kaç aydır hazırlandığımız bir sınav, hayatımızı belirleyecek bir sınav, umarım herkes için hayırlısı olur” dedi.

'BEŞ YIL ARADAN SONRA TEKRAR GİRİYORUM'
Koronavirüs sebebiyle korkuları olduğunu söyleyen Fatma Gül Demirbaş, “Sınavı şimdi yapmalarını mantıklı buluyorum” ifadelerini kullandı. Demirbaş, “Tabii ki korkuyoruz korkularımız var ama bu sınavın şu anda yapılması gerekiyor ben böyle düşünüyorum. Sonuçta hepimiz emek verdik, çalıştık, ikinci bir dalga gelirse bunun stresi olmaması için tekrar bir hazırlanma süreci olmasın diye sınavın başımızdan bir an önce geçmesini istiyorum. Üniversite sınavına kendim hazırlandım, beş yıl aradan sonra giriyorum, diğer çalışan öğrencilere de bu konuda başarılar diliyorum. Zor bir süreç atlatacağız en azından sınavda en iyi şekilde tedbirli gireceğimizi düşünüyorum. Beş yıl aradan sonra tekrar giriyorum ve heyecan olmaması mümkün değil ama yine de yapabileceğimi düşünüyorum çok kitap okuyorum oradan kazanırım inşallah” dedi.

'BALIĞI AĞACA TIRMANMA YETENEĞİYLE SINAYAMAZSINIZ'
Güzel Sanatlar Lisesi mezunu olan Batuhan Alanya ise, “Ben müzik bölümü mezunuyum benim yeteneğimi üniversite sınavıyla ölçemezler” dedi. Alanya, “Virüs Önlemlerinin yeterli buluyorum,yeterince çalıştığımı düşünüyorum, biraz heyecanım var .sadece şunu söylemek istiyorum, güzel Sanatlar lisesi müzik bölümü mezunuyum ve üniversite sınavına gireceğim bence bu sistemde bir değişiklik olmalı çünkü arkadaşlarım geçen sene sınav puanlarından dolayı istedikleri okula giremediler, bununla ilgili devletin bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyorum. Aslında herkes dahidir, eğer bir balığı ağaca tırmanma yeteneğiyle sınarsanız tüm hayatını bir aptal olduğuna inanarak geçirecektir” ifadelerini kullandı. -Alkın BİRİCİK
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107