banner165

Yoğun bakımda hasta yok

Alanya’da Covid-19 vakalarının son durumu hakkında açıklama yapan Aldemir, vakaların artık parmakla sayılacak kadar az olduğunu ve yoğun bakımda yatan hastanın olmadığını söyledi.

Yoğun bakımda hasta yok

(Sabiha TATLIYER)- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Covid-19 salgını ile alakalı yapmış olduğu açıklamaların ve kararların ardından maske zorunluluğun kaldırılması vatandaşları sevindirdi. Alanya’da yaz sezonunun gelmesi ile birlikte kalabalık ortamlarda virüsün bulaşma özelliği daha çabuk olmasına rağmen Alanya’da vaka sayılarının çok düşük seviyelere indiğini belirten Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir Alanya Posta Medya’ya yaptığı açıklamalarda, “ Vaka sayılarımız bizleri mutlu ediyor. Zorlu bir dönemden geçtik. Vaka sayılarımız çok çok azaldı” dedi.
‘YOĞUN BAKIMDA YATAN HASTAMIZ YOK’
Aldemir, “ Vaka sayılarımız çok şükür baya azaldı. Artık parmakla göstereceğimiz kadar az. ;Ancak hala bizim tavsiyemiz 60 yaş üzerindeki vatandaşların ve riskli grupta yer alan vatandaşlarımızın hala hatırlatma dozlarını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Onun dışında kalabalık ortamlardan yine kaçınmak kişisel sağlık açısından en doğrusu. 1. Doz aşılarını yaptıran yüzde 78 ikinci doz aşısını yaptırıp tamamlayanların oranı kayıtlara yüzde 72 olarak geçti. Yoğun bakımda yatan hastamızda kalmadı. Yine de önlemler her zaman devam etmeli” sözlerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169