banner165

Yol çalışmaları sürüyor

Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, doğudan batıya imar yolu açma ve düzenleme çalışlarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Cikcilli- Mamadı arası 30 metrelik imar yolu stabilize olarak ulaşıma açıldı.

Alanya Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl Cikcilli, Büyükhasbahçe ve Çevre Yolu trafiğini rahatlatmak için başlattığı 30 metre genişliğindeki imar yolunda dolgu ve hafriyat çalışması tamamlanarak, yol stabilize olarak ulaşıma açıldı. Altyapı çalışmasının ardından yolun asfaltlama çalışmasına geçileceğini aktaran Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kuzeyden Cikcilli üzerinden çevre yoluna alternatif bir güzergâh oluşturduklarını söyledi.
 

MAHALLELERDE YENİ YOL ÇALIŞMALRI DEVAM EDİYOR
 

Kentin gelişime göre imar yolu açma çalışmalarına hız verdiklerini belirten Başkan Yücel, “Bu kapsamda Çıplaklı, Mahmutlar, Payallar, Demirtaş, Kestel ve Karakocalı’da yol çalışlarımız devam ediyor. Ayrıca kırsal mahallelerimizde yol düzenleme ve altyapı çalışmalarımız var. Oba- Karakocalı ve Dimçayı Yolunda ise sona geliyoruz. Şu an bölgede yol genişletme çalışmaları ve istinat duvarı yapımı tamamlanmak üzere. Sezon öncesi yolu trafiğe açmayı hedefliyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169