banner84

Yol ortasında kalan trafolar kaldırılıyor

Oba mahallesi Fidanlık Kavşağı'nda bulunan Enerji Dağıtım Merkezinin yerini değiştirdi.

Yol ortasında kalan trafolar kaldırılıyor

Zamanla yol ortasında kalan ve trafik akışını zora sokan dağıtım merkezini yapımı süren Alanya Bölge Hastanesi’nin köşesine taşıyan Akdeniz EDAŞ, çalışmayı hafta içinde tamamlamayı hedefliyor

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Akdeniz EDAŞ Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa, birinci amaçlarının trafiği rahatlatmak olduğunu belirtti. Daha önce Cikcilli Mahallesi Kipa Süpermarket arkasında bulunan trafoyu taşıdıklarını belirten Akboğa, “Alanya genelinde buna benzer trafolar bulunuyor. Belli bir plan dahilinde, trafik akışını engelleyen ve görüntü kirliliğine neden olan bu trafoların yerlerini değiştireceğiz. Çalışmalarımız esnasında bizlere trafo yeri gösteren Alanya Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

YERALTINA ALMA ÇALIŞMALARI

Bölgede yeraltına alma çalışmalarının da devam ettiğini de ifade eden Akboğa, “Enerji hatlarının yeraltına alma çalışmaları tamamlandığında kaliteli ve kesintisiz enerji verme noktasında önemli bir mesafe kat edeceğiz” diye konuştu.
Yeraltına alma çalışmaları sonrası kaldırım ve yol onarımlarını yaptıkları için çalışmaların zaman zaman uzadığını ifade eden Akboğa, “Bu çalışmalar yapılırken bazı aksilikler yaşıyoruz. Yüklenici firma zaman zaman farklı uygulamalar yapabiliyorlar. Bunların takibini yapıp, varsa bir hata müdahale ediyoruz. Bu nedenle çalışmalar bazen uzayabiliyor. Bunun için tüketicilerimizden sabır ve anlayış bekliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107