banner84

'Yücel çılgın bir belediye başkanı'

Alanya Belediye Meclisi'nde oylamaya sunulan faaliyet raporu sonrası 5x5'te de gündeme gelen Yücel'in çalışmaları ile ilgili Karagöz, "Yapılan işin büyüklüğüne ve maliyetine bakıp, korkmadan elini taşın altına koyabiliyor. Yücel çılgın bir belediye başkanı" dedi

'Yücel çılgın bir belediye başkanı'

Alanya Posta TV'de yayınlanan Gaye Coşkun ve Hilmi Karagöz'ün gündemin seyrini değiştiren programı 5x5'te bu hafta Alanya Belediye meclisinde onaylanan faaliyet raporu, devlet yatırımları ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu seçimleri vardı. 
'GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ'
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu'na genel başkan olarak geçtiğimiz günlerde seçilen Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Gaye Coşkun, Alanya'nın temsili noktasında kendisine önemli bir görev verildiğine vurgu yaptı. Coşkun, "Türkiye'de ilk kez bir medya federasyonunun bir kadın başkanı var. Yani işin ilk tarafı bu. Aslında genel kurulun bir seçimli genel kurul olduğunu hepimiz biliyorduk. Ama gidince bir sürpriz oldu ve genel başkanımız Mevlüt Yeni, Ocak ayı itibariyle hayata geçecek bir projesi için Kanada'ya gidecek. Ve uzun süre orada kalacağı için aday olmadığını açıkladı. Mevlüt Yeni'nin önerisiyle böyle bir durum ortaya çıktı. Güzel oldu Alanya için. Bir gazeteciler federasyonu'nda ilk kez genel başkanlık Alanya gelmiş oldu. Tabii ki çok farklı meslek örgütlerinin federasyonları yada benzer yapılarında var Alanya'nın temsili ama Gazeteciler Cemiyetlerinden oluşan bir mesleki örgütün bir federasyona genel başkanlık ilk kez geldi. Gurur ve onur verici bir durum. Sonuçta biz bir iliz aslında ama, ilçeyiz kağıt üzerinde. Ben sorumluluğumun çok fazla olduğunu düşünüyorum hem mesleki anlamda hemde şehir anlamında, şehir temsil anlamında. İnşallah güzel işler yapacağız" dedi.
KAPORA DOLANDIRICILIĞI
Konut satışlarında yaşanan kapora dolandırıcılığının Alanya'da arttığını söyleyen Karagöz, vatandaşları bu konuda uyarıda bulundu. 'Görmeden vermeyin' diyen Karagöz, "Özellikle internet siteleri üzerinden satışa çıkarılan ve kiraya çıkarılan konutlarla ilgili bir dolandırıcılık söz konusu. Gerçekte bir ev varmış gibi siteye görsellerini yüklüyor, uygun bir fiyat belirliyor. Cazip hale getiriyor. Görenler aradıkları zaman eşinin kamu görevlisi olduğunu ve Alanya dışında yaşadıklarını, hafta sonu Alanya'ya geldiklerinde daireyi gösterebileceklerini söylüyorlar. Tabii arayan kişi 'hafta sonuna kadar başkasına verirseniz' dedikleri zamanda isterseniz kapora gönderin size rezerve yapalım diyorlar. Emlakçılarda bu konuda mağdur durumdalar. Kaporayı aldıkları zaman ortadan kayboluyorlar. Araç satışlarında da bu yaşanıyor. Mobilya malzemelerinde bile yaşanıyor" dedi. 
ÇILGIN BİR BELEDİYE BAŞKANI
Salı günü gerçekleşen Alanya Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in faaliyet raporunun onaylanması da 5x5'te gündem konuları arasındaydı. Karagöz, Yücel'in büyük projeleri hayata geçirdiğini ifade ederek, "1994'ten beri aşağı yukarı Adem Murat Yücel'in seçilmesine kadar 4 belediye başkanlığı seçimi geçti. Biz bunları yaşadık. Bu 4 belediye başkanlığı seçimlerinde tüm adayların verdiği sözler, seçim vaatleri alt üst oldu. Bunların hepsi tedavülden kalktı. Teleferik, Kent Meydanı, cuma pazarı kapalı otopark ve düğün salonu projesi, Belediye Hizmet Binası projesi bunlar gerçekten büyük ve her seçimde her adayın seçim kitapçığına yazdığı vaatlerdir. Her mahalleye çok şık düğün salonları yapıldı, kültür merkezleri yapıldı çok amaçlı salonlar var. Yine kapalı pazar. Bu bakımdan baktığımızda gerçekten çok anlamlı ve değerli hizmetler. Buradan dolayı ben yapılana değil yapana bakıyorum. Adem Murat Yücel'e baktığım zaman çılgın bir belediye başkanı görüyorum. Yapılan işin büyüklüğüne ve maliyetine bakıp, korkmadan elini taşın altına koyabiliyor, başlayabilir. Her belediye başkanı her yatırıma cesaret edemez. Maliyetinden korkar.
CESARET İSTER
Pandemi döneminde belediyenin şu anda tek tek yapılan hizmetleri bir kenara koyalım, geçtiğimiz programda söylediğim gibi bana göre en önemli iş mali yapının çok güçlü kalması oldu. Kriz dönemini tam bir yıl ülkede, belediyelerde, tüm ticarethanelerde kriz yaşanırken, belediyenin güçlü mali yapısının yanında bu maliyetli yatırımlara cesaret edebilmek de cesaret ister" dedi.
ANTALYA'YA YAKLAŞTIKÇA TER BASIYOR
Devlet yatırımlarına ilişkin yorumda bulunan Karagöz, yapılması ve öncelik verilmesi gereken yatırımlara değindi. Karagöz, "Devlet yatırımları açısından çok sıkıntı yaşayan bir ilçe değiliz. Birçok ilde olmayan devlet yatırımları Alanya'da mevcut, şanslıyız. Dışişleri bakanımızdan dolayı da beklentiler çok yüksek, daha fazlasını istiyoruz. 
OTOYOL ŞART
Fakat burada benim en çok yapılmasını istediğim, yapılması aciliyet olan bir Antalya Otoyol Projesi var. Antalya'ya gitmekte gelmek de ölüm. Antalya'dan çıktıktan sonra Türkiye'nin her yerine ulaşmak daha kolay. Antalya'dan çıkabilmek çıktıktan sonra gideceğimiz yere daha hızlı kolay konforlu ulaşım ulaşabilmek için bir Antalya Otoyol projesinin mutlaka hayata geçirilmesi gerekiyor. Bizim kendi ilçe içerisinde yapılan çevre yolları ve Antalya Alanya D-400 karayolu ayrı bir şey.
SAĞLIK YATIRIMLARINDA ŞANSLIYIZ
Sağlıkla ilgili yatırımlar noktasında şanslı bir ilçeyiz. Sağlık yatırımları yeterli fakat, bu Batı hastanenin açılması ve Onkoloji bölümünün olması gereken değerli bir hizmet olur. Yine Dimçayı sulama projesi olmazsa olmaz.  Artık tüm dünyanın kuraklıkla mücadele ettiği etmeye başladığı bir süreçte, Dim Çayı sulama projesi mutlaka Alanya'nın en ücradaki tarım alanlarının sulayabilecek şekilde götürülmesi gerekiyor.  
KUŞYUVASI YOLU'NDA ÇARK DÖNMÜYOR
Ayrıca yine Alanya-Konya Kuşyuvası yolunda bir dönem çok ciddi çalışma vardı, birçok tüneller açıldı fakat durdu çalışma. Çark dönmüyor artık. Ödenekle mi ilgili bilmiyorum ama yolun bir an önce onun da yapılması gerekiyor" diye konuştu. -Haber Merkezi
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107