banner84

Yücel'den Alanyalılara çağrı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, encümen toplantısından sonra yaptığı basın açıklamasında,Antalya bölgesinde ilçeler bazında 695 Milyon TL ile en büyük bütçenin Alanya Belediyesi’nin olduğunu belirtti. Yatırım Bütçesinin 8 yılda 4.5 kat arttığını ifade eden Başkan Yücel, 30 Kasım Salı günü sona erecek Emlak Vergisi konusundada, vatandaşlaraborçlarını zamanında ödeme çağrısı yaptı.

Yücel'den Alanyalılara çağrı

Alanya Belediyesi haftalık encümen toplantısıBaşkan Adem Murat Yücel’in başkanlığında, Alanya Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Yücel, emlak vergilerive Alanya Belediyesi 2022 yılı bütçesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

EMLAK VERGİLERİNDE SON GÜN 30 KASIM

Kasım ayının Emlak Vergisi ödeme ayı olduğunu hatırlatan Başkan Yücel, “Vatandaşlarımızın cezalı duruma düşmemesi için 30 Kasım Salı gününe kadar borçlarını ödemeleri gerekiyor. Mağduriyeti önlemek adına birimlerimiz hafta sonu dahil olmak üzere mesai yapacaklar. Vergi affından yararlanan vatandaşlarımızın da ikinci taksitleri var. Yasal haklarını kaybetmemek için hatırlatmak istedik” dedi.

BAŞKAN YÜCEL: “YATIRIM BÜTÇEMİZİ 4 BUÇUK KAT ARTIRDIK”

Alanya Belediyesi’nin Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanan yatırım bütçesine de değinen Başkan Yücel, “Antalya bölgesinde ilçeler bazında695 Milyon TL ile en büyük bütçe Alanya Belediyesi’nde. Bu bizim doğru işler yaptığımızın göstergesi. 8 yıllık süreç içerisinde bütçemiz 4 buçuk kat büyüdü. İnşallah gelecek yılda 5 katın da üzerine çıkacağız. Yatırımlarımızı bu yönde sürdüreceğiz” dedi.

“HAKSIZ ÇIKAR SAĞLAMA PEŞİNDELER”

Basın mensuplarının son günlerde Alanya kamuoyunu meşgul eden KOP VE DOP alanlarına ilişkin sorularını da yanıtlayan Başkan Yücel, “2 yıldır bazı menfaat grupları, Düzenleme Ortaklık Payı (DOP) ile Kamu Ortaklık Payı (KOP) alanları üzerinden geçimini sağlamaya başlamış. Bu alanları satın alarak yüksek bedellerde davalar açarakkamu kurum kuruluşlarını vebelediyemizi halkla karşı karşıya getiriyorlar. Doğru bilgi vermiyorlar, ‘Belediye şunu yapmış bunu etmiş’ diye iftirada bulunuyorlar” dedi.

“4 MİLYAR LİRALIK RANT VAR”

“Biz kendimizi anlatana kadar dava açıyorlar” diyen Başkan Yücel,“Bizim görev yaptığımız dönem zarfı içerisinde hangi vatandaşımız müracaat ettiyse kanuni sınırlar içerisinde gerek DOP ve KOP alanlarında yardımcı olunmaya çalışılmıştır. Ama bazı meslek gruplarından bazı şahıslar, 4 milyar liralık rant peşinde koşuyor. 6 metrekarelik alana açılan dava var. Bugüne kadar 130 küsur dava açılmışsadece bir kişinin 56 tane davası var.Yani bu davaların yüzde 40’ı sadece bir avukatlık ofisinin. Belirli bir grup buradan ticari rant hedefliyor. Gerek belediyemizi gerekse şahsımı ve yönetimimizi zan altında bırakan rantın büyüklüğü ortada” diye konuştu

“7 MİLYON LİRA TALEP EDİLEN OKUL VAR”

Dava açılan alanların kamusal alanlar olduğuna vurgu yapan AdemMurat Yücel, “ Rant peşinde koştukları alanların hepsi kamu alanları. Hepimizin, tüyü bitmemiş yetimin hakkının olduğu alanlar. Bir okula geçen ay 816 bin lira bir başka okula 803 bin lira bir başka okula 7 milyon lira bedelli dava açılmış. Biz Alanya Belediyesi taksite bölünmüş şekilde bir kişiye 9 milyon 600 bin lira ödüyoruz. Bizim 2020 yılında belediye parsellerinden gelirimiz 3 milyon 600 bin lira bir kişiye ödediğimiz para 9 milyon 600 bin lira.Bir okul yeri için 7 milyon lira gelmiş, devlet üzerine bir 7 milyon daha koysa zaten okul yapar.Bizim halkımızı yanlış bilgilendiriyorlar. Biz hizmet mi üreteceğiz, haksız kazançların önüne mi geçeceğiz yoksa her işi bırakıp bunlarla mı uğraşacağız. Sürekli büyümek istiyoruz, iyi bir toplum yaratmak, gülen insanların olduğu bir şehir oluşturmak istiyoruz ama görüyorsunuz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107