banner84

Yücel engelsiz yaşam merkezini açıyor

**

Yücel engelsiz yaşam merkezini açıyor
ALANYA Belediyesi tarafından hazırlanan, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” etkinlikleri kapsamında, bugün Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi ek binası Engelsiz Sanat Atölyesi ve Sosyal Hizmetler Koordinasyon biriminin açılışı gerçekleştirilecek.
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde hizmete girecek olan Saray Mahallesi Huriler Sokak’taki Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi ek binası ile Engelsiz Sanat Atölyesi ve Sosyal Hizmetler Koordinasyon biriminin açılışı saat 13.30’da yapılacak. 2014 Nisan ayından itibaren faaliyete geçen ile Engelsiz Sanat Atölyesi ve Sosyal Hizmetler Koordinasyon biriminde engelli birey ve yakınları güzel sanatlar öğretmeni takibinde ahşap boyama, ipek böceği kozasından çiçek yapımı, kara kalem resim, yağlı boya resim vb gibi el sanatlarına yönelik çalışmalar yürütmektedir. Bu sayede engelli birey ve yakınları sosyalleşme, özgüven, bir ürünü ortaya çıkarabilmenin keyfini yaşamaktadır.  
ENGELSİZ TRAFİK PROJESİ BAŞLIYOR.
Açılışın ardından saat 14.30 da Engelsiz Sanat Atölyesi ve Sosyal Hizmetler Koordinasyon biriminde Alanya Kaymakamlığı ve Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan “Engelsiz Trafik” projesinin başlangıç ve tanıtım töreni gerçekleştirilecek.
Yapılan etkinliklerle, toplumda engelli farkındalığı oluşturmak istediklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü için düzenlenen tüm etkinliklere vatandaşları davet etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107