banner84

Yücel; 'Geçmişimize sahip çıkalım'

**

Yücel; 'Geçmişimize sahip çıkalım'
 BELEDİYE Başkanı Adem Murat Yücel, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 
Çanakkale Zaferi’nin temelinde vatan ve millet sevgisinin yattığını söyleyen Başkan Yücel, mesajında şunları söyledi:  
“Çanakkale’de askerlerimiz sadece düşmanla değil, açlık, yoksullukla ve salgın hastalıkla da savaşmıştır. Buna rağmen inancını ve vatan sevgisini kaybetmeyen Türk askeri, bugün tüm dünyaya örnek gösterilen bir zafere  imza atmıştır. Biz bu mücadelenin sahibi ataların evlatlarıyız. Geçmişimize sahip çıkmalı, bizi biz yapan değerlerimizi gelecek nesillere taşımalıyız. Geçmişine sahip çıkmayan, tarihini koruyamayan, milletler ayakta kalamazlar. Binlerce şehit verdiğimiz 1915 Çanakkale Muharebelerinde, askerlerimiz vatanın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için  kanlarının son damlasına kadar mücadele etmişlerdir. Çanakkale Destanını yazan askerlerimiz, bu milletin esir edilemeyeceğini dünyaya bir kez daha göstermiştir. Milletimiz, Çanakkale’de askeriyle, kadınıyla, yaşlısı ve genciyle bir imkansızı başarmıştır. Büyük zaferin adına, destanlar yazılmış, şiirler bestelenmiş, türküler yakılmıştır. Bu vesileyle bir asırlık başarının lideri, başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” .
Başkan Yücel, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü’nün yarın düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanacağını hatırlattı. Yücel,  milli birlik ve bütünlüğümüzün destanı Çanakkale etkinliklerine vatandaşları davet etti.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107