banner84

Yücel'den esnafa uyarı

Esnafı uyaran Yücel, "Esnaftan bizim verdiğimiz çekme mesafelerine uymalarını arzu ediyoruz. Etmedikleri takdirde de yasal gücümüzü ve cezai işlemleri başlayacağız. Bu cezalar işyerlerini kapatmaya kadar gideceğiz" dedi.

Yücel'den esnafa uyarı

 Belediye Encümeni dün haftalık olağan toplantısını Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Yücel, gündem maddelerini değerlendirdiklerini söyledi. Esnafın başlayan turizm sezonundan umduğunu bulamadığı yönünde serzenişler duyduğunu belirten Yücel, esnaftan sabretmesini istedi. Yücel, "Dünyada gelişen olaylar ister istemez bizim turizmimizi de etkiledi. Ukrayna gerçeği buna örnek ama biz iyi olacağını düşünüyoruz. Bu günlerdeki en çok sıkıntımız bazı esnaf grupları arkadaşlarımızın bizim iyi niyetimizi suistimal etmeleri bizleri üzüyor. Çünkü biz böyle bir tavır beklemiyorduk ama bu tavırlar her zaman hem turizmimizi hem de bölgenin ticaretini engelliyor. Onlardan bizim verdiğimiz çekme mesafelerine uymalarını arzu ediyoruz. Etmedikleri takdirde de yasal gücümüzü ve cezai işlemleri başlayacağız. Bunun da sonunda işyerleri kapatmaya kadar gideceğiz.Çünkü para kazanmak zordur onu elde tutmak daha zordur. Ama bu arkadaşlar bizim hüsni niyetimizi deliyorlar." 

Toplumdan esnafa yönelik aldıkları en çok şikayetlerin, hanutçuluğun devam etmesi, çığırtkanlık ve belirlenen 80 cm'in şartlarının ihmal etmeleri yönünde olduğunu söyledi. 
"LAVRA DÖNEMİNİ KAÇIRDIK"
Sinekle mücadele konusunda da açıklama yapan Yücel, "Sinekle mücadelenin yüzde 80'i lavra döneminde yapılması gerekiyor. Bu da Ocak, Şubat, Mart gibi olmalı. Lavra döneminde kaçırdığımız ilaçlamayı sonra telafi etmekte zorlanıyoruz. Ne kadar uğraşırsak uğraşalım ancak yüzde 20'sini engelleyebiliriz. Biz seçim esnasında bende belediye başkanıydım biraz zaaflarımız oldu; onun acısını çekiyoruz. Yaptığımız çalışmalarla bir şekilde 2-3 gündür bu serzenişllerde düşüşler oldıu. İyi bir yapılanmayla Cumartesi, Pazar da çalışarak bunu kapatıyoruz" dedi.
"YAYLA VE KÖY YOLLARINDA ÇALIŞMA"
3 gündür beledelerde devam eden çalışmalarının detaylarını aktaran Yücel, Çözümler noktasında gerek ilaçlamada gerek çevre temizlikte hızlı bir ekiple zamanında ve yerinde  müdahalelere başladıklarını kaydetti.Yücel, "Bun konularla ilgili çok iyi çalışmalarımız var ama bunların yanı sıra da biz kültürümüze, örf, adetimize saygılı bir toplum olduğumuz için yayla sezonlarımızın başlamasıyla birlikte 3-4 nokta da yayla ve köy yollarıyla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Onların kontrolü ile ilgili ve bölgelerdeki çalışma alanları ile ilgili hem işçilerimiz hem birimlerimizle birlikte kontrol noktasında 3 gündür çalışıyorduk. Kuracağımız sisteme alışmak zaman alacak ama tahmin ettiğimizden daha yerinde ve zamanında müdahale edeceğiz" diye konuştu.
MAÇA KATILAMIYOR
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumartesi günü İstanbul'da oynanacak Alanyaspor-Hatayspor final maçına 14. Uluslar arası Turizm ve Sanat Festivali ile aynı gün olmasından ötürü katılamayacağını açıkladı. Yücel, "Çünkü bu festival uluslar arası nitelik taşıdığından biliyorsunuz ki birçok kardeş şehirler, belediye başkanları, başkan vekilleri, büyükelçiler, konsoloslar buraya davetli 300'ün üzerinde davetli var. Onun için ertelememiz biraz abest olacaktı. Ama gönlümüz, yüreğimiz, sevdamız hep Alanyasporla olacak. Ben katılamayacağım. Ama hem takımımıza hem orada bulunan arkadaşlarıma gösterdikleri nezaketten dolayı çok teşekkür ediyorum."
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2014, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157