banner84

Yücel'den kandil kutlaması

Başkan Yücel: “İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve mutluluğuna vesile olmasını diler, tüm Alanyalı hemşerilerimizin ve Müslümanların Miraç kandilini kutlarım”

Yücel'den kandil kutlaması

Miraç Kandili ile ilgili bir mesaj yayınlayan Başkan Yücel, “İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve mutluluğuna vesile olmasını diler, tüm Alanyalı hemşerilerimizin ve Müslümanların Miraç kandilini kutlarım” dedi

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 15 Mayıs 2015 Cuma gününü (Bugün) Cumartesiye bağlayan gece idrak edilecek olan Miraç Kandili ile ilgili bir mesaj yayınladı. Alanya Belediye Başkanı Yücel mesajında, “Peygamberimizin (sav) ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabul edildiği Miraç Gecesi'ni yeniden idrak edeceğiz. Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı mübarek gün ve gecelerden bir tanesi olan Miraç Gecesi'ne kavuşmanın hazzı, heyecanı ve mutluluğu içindeyiz.” dedi.

İSLAM ALEMİNİN BİRLİK VE
BERABERLİĞİNE VESİLE OLSUN

“Miraç Kandili, Peygamberimizin (sav) yüce Allah tarafından ihsan ve lütufla şereflendirildiği müstesna bir gecedir” şeklinde konuşan Başkan Yücel, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Miraç Kandili'ni fırsat bilerek bu geceyi manevi açıdan en güzel şekilde değerlendirmek gerekiyor. Bu güzel geceyi, ülke ve millet olarak kucaklaşıp, kenetlenmenin, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, manevi anlamda arınmanın, aydınlık yarınlara el ele birlikte yürümenin güzel ve kaçırılmaz fırsat vesilesi olarak algılayalım. Bu mübarek gecede yapılacak samimi dua ve yakarışların İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve mutluluğuna vesile olmasını diler, tüm Alanyalı hemşerilerimizin ve Müslümanların Miraç Kandili'ni kutlarım.”

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 00:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107