banner84

Yücel'den tarih dersi

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Tarihin Sesi Ol Projesai kapsamında yapılan gezinin bir bölümünde öğrencilere eşlik ederek, Selçuklu tarihi hakkında bilgiler verdi

Yücel'den tarih dersi
Alanya Belediyesi, tarihi ve kültürel varlıkların tanıtılması ve sahip çıkılması amacıyla “Tarihin Sesi Ol” projesi örnek uygulaması ile gelecek nesillere, kültürel mirasımızı koruma bilincini aşılamak için Alara Şevket Demirel İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine ev sahipliği yaptı. 
“Kızılkule - Tophane Ekseni Projesi Kültür Turu” kapsamında, Kızılkule ve Tersane bölgesini, Alanya Belediyesi Hüseyin Azakoğlu Kent Müzesi ve Kent Belleği Merkezi'ni ziyaret eden öğrenciler, eski Alanya yaşamına ve kültürüne dair örnekler görme fırsatı yakaladılar.
ÖĞRENCİLERE SESLİ TARİH
Öğrenciler, sesli rehber cihazları eşliğinde "Kızılkule - Tophane Ekseni Projesi" içinde yer alan, tarihi yapılarla ilgili bilgiler edindi.  Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de gezinin bir bölümünde öğrencilere eşlik ederek, Selçuklu tarihi hakkında bilgiler verdi. Yücel, öğrencilere okullarıyla ilgili isteklerini de sorarak, Alara Şevket Demirel İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine gerekli desteği vereceğini söyledi.  Memnuniyetlerini ve temennilerini dile getiren öğrenciler, Belediye Başkanı Yücel’e teşekkür ederek şehirden ayrıldılar. Alanya Belediyesi Proje Koordinasyon Birimi ve Kültür Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen gezi projesine, şimdiye kadar toplam 160 öğrenci katıldı.  

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107