banner84

Yücel'den yol müjdesi

Kırsal mahallelerde yol düzenleme ve genişletme çalışmalarını sürdüren Alanya Belediyesi, diğer yandan bölgeye yeni yollar kazandırıyor.

Yücel'den yol müjdesi

 Çalışmalar kapsamında Büyükpınar ve Hocalar Mahallesi’nde 4 kilometrelik iki yeni yol hizmete sokuldu.

Kırsal mahallelerde yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdüren Alanya Belediyesi, Büyükpınar ve Hocalar Mahallesi’nde mahalle içi yollar, mezarlıklar ve birden fazla mahallenin kullandığı grup yollarında genişletme ve düzenleme çalışması yaptı. Genişletme çalışmalarının yanı sıra yolu olmayan bölgeleri de yeni yollara kavuşturan Alanya Belediyesi, Büyükpınar ve Hocalar Mahallesi’nde 4 kilometrelik yeni bir yolu hizmete sundu. Alanya Belediyesi, yol genişletme çalışmaları kapsamında altyapı eksikliği bulunan noktalarda yağmursuyu drenajı çalışması da sürdürüyor. Özellikle kuzeyden inen derelerin yollarda yapabileceği tahribatı önlemek için altyapı çalışmalarına büyük önem veren Alanya Belediyesi,  yeni yol ve mevcut yolların iyileştirilmesi çalışması sırasında altyapı eksikliğini de gideriyor.

CAMİLER DE ELDEN GEÇİRİLİYOR

Çalışmalar kapsamında Büyükpınar ve Hocalar Mahallesi’nde 5 ayrı noktada binlik büzlerle yağmur suyu drenaj çalışması gerçekleştirildi. Alanya Belediyesi, yol ve altyapı çalışmalarının yanı sıra yaptığı hizmetlerle camilerin de çehresini değiştiriyor. Bu kapsamda Büyükpınar Mahallesi’ndeki Merkez Cami’de çevre düzenlemesi yapılıyor. İstinat duvarının tamamlanmasının ardından cami çevresine parke taşı döşenecek. Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yetki alanlarının tamamında tüm bölgelere hizmet götürdüklerini söyledi. Başkan Yücel, “Öncelikle kırsal mahallelerin yol, altyapı ve diğer hizmetler açısından tüm beklentilerinin karşılanması için çalışıyoruz. Şu ana kadar belediye olarak en ücra noktalara kadar hizmet götürdük, götürmeye devam ediyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2015, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107