banner84

Yüz güldüren kermes

HÜR TÜRK Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan kermesten elde edilen gelirle, ihtiyaç sahibi okullara yardım ediliyor ve öğrencilerin yüzü güldürülüyor

Yüz güldüren kermes
 Alanya'da uzun yıllardan beri faaliyet gösteren Türk Alman  Dostluk Derneği HÜR TÜRK tarafından, Noel Pazarı kapsamnında düzenlenen kermes, bu yıl da ALanya Balık Hali girişinde gerçekleştirildi.
Çok sayıda yerli ve yabancı vatandaşın katılmasıyla büyük ilgi gören kermesten elde edilen gelirle ihtiyacı olan okullara yardım yapıldığını ifade eden Dernek Başkanı Fahri Yiğit, "Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız kermeslerde elde edilen gelirle, Demirtaş'taki bir okulumuza laboratuar ve kütüphane kurup, bilgisayar hediye ettik. Dim Çayı bölgesindeki yeni bir okulumuza iki adet bilgisayar verdik. Alanya merkezdeki bir okulumuza 30 adet sandalye, 10 masa ve bir bilgisyar kazandırıp, sınıfa porjektör sistemi kurduk. Konaklı bölgesindeki bir okulumuza bilgisayar ve faks makinesi hediye ettik. Aliefendi'deki bir okulumuza faks ve fotokopi makinesi kazandırdık. Yine Dereköy'deki okulumuza bilgisayar hediye ettik. Ayrıca Sevgi Evi'ndeki kimsesiz çocuklarımıza kışlık kaban ve ayakkablar verdik. Bu yılki kermesimizden elde edeceğimiz gelirle de ihtiyaç sahibi bir okul tesbit ederek yardımlarımıza devam edeceğiz" dedi.
Alanya Balık Hali girişinde düzenlenen kermese, derneğin Başkan Yardımcısı Abdullah Karaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Hülya Eryılmaz'la birlikte diğer dernek yöneticileri ve üyeleri de katıldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107