banner84

Ziraat Odası’ndan müjdeli haber geldi

Alanya Ziraat Odası başkanı Tahir Göktepe, öğrenciler için hazırladığı projeyi açıkladı. Özellikler kırsal bölgede yaşayan ve pandemi döneminde eğitimden mahrum kalmamaları için öğrencilere kitap desteği verdiklerini ifade etti.

Ziraat Odası’ndan müjdeli haber geldi

Alanya Ziraat Odası başkanı Tahir Göktepe gündemlerindeki projelere yönelik bir basın açıklamasında bulundu. Göktepe Alanya'yı müjdelediği açıklamasında, “  Alanya Ziraat Odası’nın vizyonu gereği her zaman sosyal projelere açık bir şekilde çalışmasını yapan, bu hususta üreticilerimiz de her mahalledeki muhtarlarımız ve delegelerimiz aracılığı ile onların bize köprü vazifesi görmesi aracılığı ile her zaman üreticilerimize özellikle kırsaldaki üreticilerimize sosyal projeler üzerinde ulaşmak istiyoruz.'' dedi,


'HAYATIM HEP GURBETTE GEÇTİ'
 Göktepe gençlik yıllarında yaşadığı sıkıntıları da dile getirerek, ''Kendimde kırsaldan gelen ve çiftçi bir babanın evladı olarak okul hayatım, öğrencilik yıllarım, ortaokul yılları, lise yılları ve üniversite yılları hep gurbette geçmiştir. Bu hususta öğrencilik yıllarında şahsımın da çekmiş olduğu sıkıntıları göze alarak, kırsaldaki üreticilerimizin çocukları özellikle pandemi sürecinde okula kısıtlı şekilde gitmeleri ya da şu anda okula gidemeyen öğrencileri de göz önüne alarak, ayrıca okula giden öğrencilerimizde sonrasında evinde bütün dersler üzerinde soru bankası şeklinde çalışmasını yapabilsin diye bir nebze üreticilerimizin evlatlarına, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza yardımcı olabilmek adına çalışıyoruz.

ÖĞRENCİLERE SORU BANKASI
Göktepe, öğrencilere yönelik  projeye ilişkin, ''Alanya Ziraat Odası olarak bütün derslerin soru bankası olacak şekilde 2. sınıf dahil ve 7. ve 8. sınıf dahil olarak bütün derslerden soru bankası hazırlattık. Meclis üyelerimizin almış olduğu karara istinaden, biz buradan üreticilerimizin çocukları, kendileri de direkt gelip hem ziraate ilgi duyan, gelecek nesillerimizin teminatı çocuklarımız, odamızda bizleri ziyaret edebilirler ya da üreticilerimiz bizzat kendileri odaya gelerek bu hususta bizlerden talepte bulunabilirler. Eğer o da olmazsa her mahalledeki muhtarlarımız ya da kıymetli delegelerimiz vasıtasıyla bizlere ulaşarak hangi sınıfta kaç tane öğrencimiz olduğu hususunda bizlere ulaşırlarsa biz bu hususta üreticilerimizin çocuklarına bu soru bankasını ulaştırmak istiyoruz. İlerleyen zamanlarda bu ve buna benzer sosyal projelerimizi sosyal faaliyetlerimizi geliştirerek devam edeceğiz. Zaten vizyonumuz gereği ve yola çıkış noktamız da eğitim odaklı bir vizyon ortaya koymuştuk bunun için hem odamızda sürekli eğitim merkezi oluşturduk hem de tarımsal üretim hususunda eğitimler vereceğiz. Ayrıca çocuklarımız için de böyle faydalı bir oluşum içerisine girdik” ifadelerini kullandı.

'TAR-SİM SİGORTASINA İNDİRİM MÜJDESİ'
Yaz ayının sonuna gelindiğini ve kış ayının yaklaştığını, üreticilerin sert geçen kış ikliminde zarar etmemeleri için TAR-SİM sigortalarını yaptırmaları gerektiğini ifade eden Göktepe, “Kış günleri yaklaştı, ilkbahar yağmurumuz yağdı çok şükür, bereketli bir dönem olur inşallah, ilerleyen günlerde şiddetli yağmur sonrasında oluşabilecek don, dolu, rüzgar, hortum gibi nedenlerle sel ve su baskını gibi durumlar ortaya çıkması halinde üreticilerimizin mağdur olmaması için mutlaka tarım sigortasını yaptırmalarını rica ediyorum. Özellikle örtü altında üretim yapan üreticilerimiz hassasiyet göstersinler.  Üreticilerimiz odamıza gelerek bizden teknik hizmet de alabilirler. Odamızın ayrıca yapmış olduğu protokol var Tarsim sigortası yapan bir kuruluşla Konaklı da Özkaya Sigorta ile burada da üreticilerimiz %15’lik bir indirim alacaklardır” dedi. - ÖZGÜR YILMAZ
 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 16:05
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107